Home Konkursy

Cytaty

Miłość jest cierpieniem. Człowiek musi kochać, ale nie chce tego.
Konkursy

Organizujemy – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych - liczne konkursy literackie, plastyczne, fotograficzne, a niektóre z nich mają charakter cykliczny.

Co roku realizujemy kolejną edycję konkursów:

  • “Wiersz na 102” (na wiosnę),

  • “Wybieramy Czytelnika Roku” (w grudniu),

  • “Najlepsza recenzja najgorszej książki”,

  • konkursy plastyczne z motywem strzelińskim na Święto Patrona Miasta (we wrześniu).

 

INFORMACJE BIEŻĄCE249 KSIĄŻEK NA ROK! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 19. Grudzień 2019 12:14

1

Wydaje się nieprawdopodobne, ale takie wyniki osiągają nasi najaktywniejsi czytelnicy. To są fakty – precyzyjny mechanizm komputerowy nie może się mylić! Jak co roku wskazuje nam liderów czytelnictwa. Kilkunastoletnia tradycja naszego konkursu „Wybieramy Czytelnika Roku" wyłoniła to elitarne grono, do którego tym razem dołączyli:

Pani Halina Budzyń-Kuczar, która z Wypożyczalni dla Dorosłych zaczerpnęła właśnie owe 249 książek,

2


Julka Mondrzejewska – rekordzistka Wypożyczalni dla Dzieci w kategorii młodzież, która skorzystała z 218 książek

3


oraz Milenka Rucińska – uczestniczka akcji „Mała Książka, Wielki Człowiek", która jako dyplomowana czytelniczka zdołała przeczytać już 142 książeczki. Fakt, musiała skorzystać z lektorów w osobach swoich rodziców, ale każdy czytelnik tak zaczynał. Brawa także dla Mamy i Taty, którzy wprowadzają swoją pociechę w świat literatury, odkrywając jego piękno i magię!

4


Kiedy laureaci zostali nagrodzeni koszami pełnymi słodkości, pozostało już tylko zasiąść do stołu do również słodkiej konsumpcji, ale przede wszystkim do rozmów ... o literaturze, oczywiście! Tak to już między nami czytelnikami bywa. Czytanie jest słodkie!

5


6

Aby naszych rekordzistów w czytaniu jeszcze bardziej rozpieścić zaprosiliśmy ich do ... rajskich ogrodów. Ponieważ na co dzień obcują głównie ze słowem, a zatem w tym uroczystym dniu przenieśliśmy ich w świat obrazu, prezentując jak motyw ogrodu – opisywany także na kartach książek - ujmują artyści sztuk wizualnych.

7


Laureatkom serdecznie gratulujemy i liczymy na podtrzymanie tak intensywnego kontaktu z biblioteką. Natomiast wszystkich zachęcamy do czytania i odwiedzania naszej placówki także w roku następnym. Czekamy na Was!

 
KONKURS MICHAŁOWY Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 30. Wrzesień 2019 13:03

1

Co prawda patron Strzelina - Archanioł Michał nie opiekował się artystami (ta specjalizacja przypada raczej św. Łukaszowi), to jego święto znów uczciliśmy właśnie efektami twórczej pracy młodszych i starszych strzelinian. To już po raz trzynasty przy tej okazji zmobilizowaliśmy ich do kreatywności, organizując konkurs plastyczny. Ten zawsze jest zorientowany na sprawy miasta i społeczności Strzelina, zresztą patron Michał też już był jego bohaterem. Jednak tym razem pragnęliśmy zwrócić uwagę na strzeliński dworzec kolejowy, który odzyskał swój dawny blask i trzeba przyznać, że po przeprowadzonej niedawno renowacji prezentuje się świetnie. Dlatego to on stał się głównym motywem artystycznych realizacji, a przy okazji kontekstem do spełnienia marzeń. Zachęcał do tego temat konkursu – Mój gość na dworcu w Strzelinie. Plon konkursowy, zanim trafił na wystawę w bibliotece, jak zwykle najpierw prezentowany był plenerowo. Trzeba przyznać, że początki jesiennego wybarwienia liści zapewniły mu uroczą oprawę.

2


Oglądający wystawę mogli nie tylko czerpać wrażenia estetyczne, ale też przekonać się jakich to gości pragną widzieć w naszym mieście młodzi strzelinianie. Oczywiście nie mogło tu zabraknąć fantastycznych bohaterów z bajek czy komiksów, ale pojawiły się też całkiem realne postaci gwiazd estrady, celebrytów czy najbardziej topowych polityków. Podczas uroczystości ogłoszony został werdykt jury, któremu przewodniczył profesjonalny plastyk, a dla nas zaprzyjaźniony czytelnik - Boguś Szychowiak, zaś laureatom wręczono nagrody. Grand Prix przyznano Karinie Rostowskiej – uczennicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelinie. Brawo!

3


Jakiż ład i hieratyzm zapewnia ten rygor geometrii. W tym kontekście konik to czysta fantazja.

3a


Na pierwszym miejscu podium dla zwycięzców znalazł się Dawid Jurek, również uczeń tej samej szkoły.

4


Czyżby wrocławskie krasnoludki pochodziły z rodziny gnomów z niemieckiego Strehlen?

4a


Natomiast zaraz za nim uplasowała się na drugiej pozycji Martyna Kuriata, zdobywając laury dla Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie. Jej praca ewidentnie wskazuje, że Archanioł Michał to już bez wątpienia jest strzeliński, a trzeba przyznać, że jego obecność dodaje blasku.

5


Pozycję tej placówki wsparła jeszcze laureatka III Nagrody - Maja Jas.

6


Skąd u niej takie znajomości na najwyższym szczeblu?! Inna rzecz, że chyba nie wszystkie te osobistości chętnie powitalibyśmy w Strzelinie.

6a


Ostatnia zmiana Poniedziałek, 30. Wrzesień 2019 13:15
Więcej…
 
WEZWANIE DO KREATYWNOŚCI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 17. Wrzesień 2019 14:46

Michal-2019-plakat

Więcej…
 
NASI MISTRZOWIE PLASTYKI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 18. Czerwiec 2019 16:09

1

Konkurs plastyczny, zorganizowany w ramach 16. już edycji projektu Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej „Z książką na walizkach", tym razem przebiegał pod hasłem „MÓJ MISTRZ LITERATURY". Trzeba przyznać, że stawiał przed młodymi artystami niełatwe zadanie wizualizacji ich fascynacji literackich, a więc tych opartych na słowie. Co prawda książki dla młodych czytelników najczęściej bywają ilustrowane, ale to zadania nie ułatwiało. Zdobyć się na własną interpretację tematu w kontekście profesjonalnej grafiki książkowej wymagało odwagi i indywidualnego konceptu, zaś te musiały znaleźć oparcie we wrażliwości estetycznej oraz umiejętnościach warsztatowych. Najbardziej wyróżniające się prace przyniosły ich autorom zasłużone laury. Niezależnie od zaszczytnych nominacji dla Martyny Kuriaty i Wiktorii Sługockiej przyznanych w skali wojewódzkiej, my dodatkowo wsparliśmy je nagrodami rzeczowymi, obejmując nimi także Lenę Malawską i Grzegorza Statkiewicza. Brawo Wy! Słowa uznania należą się również pozostałym uczestnikom konkursu.

 
ZACZYTANI NAGRODZENI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 21. Grudzień 2018 09:37

1

W tym roku do naszej czytelniczej elity dołączyli kolejni rekordziści, a ich trud - oprócz naturalnych pożytków z lektury – został dodatkowo nagrodzony koszami pełnymi słodkości. Zanim to nastąpiło zgromadzeni przy biesiadnym stole szacowni goście w napięciu oczekiwali na werdykt w tegorocznej edycji konkursu „Wybieramy Czytelnika Roku".

2


Wśród dorosłych najbardziej aktywną czytelniczką okazała się Pani Wanda Motyl, która od lat odwiedza naszą bibliotekę i jak przysłowiowy motyl skacze z książki na książkę. W tym roku zrobiła to aż 148 razy. Brawo! Wynik zaiste imponujący (koszyk zresztą też).

3


Najmłodszej laureatce – rozczytanej (nie bez udziału obojga rodziców) Marysi Marzec ciężar nagrody pomagają unieść panie bibliotekarki, które jej te 125 książeczek wypożyczyły.

4


Starszy czytelnik Działu Dziecięcego – Wojtek Dziedziński sam udźwignął nie tylko nagrodę, ale i lekturę 104 książek wypożyczonych u nas w tym roku.

5


Po rozstrzygnięciu konkursu emocje wcale nie opadły, bo jeszcze przy stole toczyły się długie i ożywione rozmowy. Na tematy literackie, oczywiście!

6


Podobna impreza odbyła się również w Filii Nowolesie, gdzie główna nagroda przypadła czytelniczce Teresie Gus, wyróżniona została też Irena Klusak. One także przekonały się, że czytanie jest słodkie. Dlatego Pani Teresie ochoczo kibicuje wnuczka, która wyczuwa łatwy dostęp do łakoci, a ze zrozumieniem przygląda się temu bibliotekarka – Pani Ania.

7


Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i przypominamy, że każdy może być na ich miejscu – wystarczy tylko dużo czytać! Zapraszamy do nas.

Ostatnia zmiana Piątek, 21. Grudzień 2018 10:04
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL