Home

Cytaty

Bezmyślność zabija. Innych.
Witamy na stronie głównej portalu
SKORZYSTAJ Z OKAZJI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 18. Maj 2017 14:31

maj lagodnosci 2017

 
PAŁKIEWICZ (TEN PAŁKIEWICZ!) U NAS Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 15. Maj 2017 12:49

afisz

 
AFRYKA CZARNA DZIKA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 11. Maj 2017 13:17

DSCN0169


No, nie zawsze taka dzika (patrz: fotka powyżej), że spłoszone bibliotekarki umykają przed uzbrojonym myśliwym (w tej roli nasz gość – Bolesław Grabowski). Nie zawsze też czarna skoro tubylcy ozdabiają swoje czarne ciała malunkami albo przynajmniej malowniczą odzieżą z kolorowymi paciorkami.

DSCN0099


Muzułmanki w obowiązkowym hidżabie, choć i ten z barwnym kwiatowym ornamentem.

DSCN0112


Zaproszony do nas podróżnik – Pan Bolesław Grabowski prezentował różne stroje na ochotniczo wybranych paniach. Wymagało to od nich dużego poczucia humoru i szczypty odwagi. Wszakże tej ostatniej nie starczyło na tyle, aby zdecydować się na gliniany krążek, jaki noszą w dolnej wardze kobiety z plemienia Mursi. Nasz prelegent kusił upiększającym rekwizytem ale ... to byłby już nadmiar ekstrawagancji.

DSCN0129


Więcej…
 
CHWALĄ NAS Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 09. Maj 2017 14:26

chwala nas

To był naprawdę miły dzień – Dzień Bibliotekarza. Co prawda życie biblioteczne toczyło się swoimi koleinami – wypożyczano książki, tudzież filmy, udostępniano prasę, udzielano informacji etc. Ot, kanon usług bibliotecznych. Jednak to wszystko było okraszone bardziej szczodrym uśmiechem, szczególnie życzliwym słowem oraz komplementem, których to oznak sympatii nie szczędzili nam Szanowni Czytelnicy.
W wypadku tych dziecięcych fanów swoich bibliotekarek na porządku dziennym były przygotowane dla nich wzruszające laurki. Do pełnej satysfakcji przyczyniły się też nasze władze samorządowe. Jakże ważnym oraz miłym dowodem pamięci i uznania była wizyta Pana Sekretarza Urzędu – Kazimierza Nahajło, który w imieniu Pani Burmistrz – Doroty Pawnuk złożył całemu personelowi naszej placówki okolicznościowe życzenia, poparte pięknie ułożoną laudacją ... no i czekoladkami. Było naprawdę słodko! Wszystkim za te dowody życzliwości serdecznie dziękujemy.

 
POZNAJ ETIOPIĘ Z BOLESŁAWEM GRABOWSKIM Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 02. Maj 2017 11:21

plakat

 
INDIE BEZ TADŻ MAHAL ... ALE Z MIŁOŚCIĄ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 27. Kwiecień 2017 13:42

Takiej relacji bezpośredniego świadka oczekiwali nasi goście, przychodząc na spotkanie poświęcone Indiom. Nie przeszkodził w tym nawet zimny i deszczowy dzień. Wszak klimaty indyjskie są dostatecznie gorące i to nie tylko w znaczeniu meteorologicznym.

DSCN0014


Ci, którzy ograniczają swoje poznanie tego rozległego subkontynentu tylko do Indii Północnych pozbawiają się między innymi takich widoków. Świątynia w Tańdźawur w stanie Tamilnadu zachwyca pięknem wystroju rzeźbiarskiego.

10


Dla Hindusów te wspaniałe zabytki wciąż są przede wszystkim miejscem kultu.

11


W kompleksie Mahabalipuram, malowniczo położonym nad Zatoką Bengalską, wykute w monolicie obiekty architektoniczne konkurują z monumentalnymi posągami czczonych zwierząt.

2


Nie mniejszą fascynację i zdziwienie wywołuje tzw. „Gomółka Masła" - potężny głaz na stromym zboczu, który, nie wiedzieć czemu, jakoś nie spada.

17


Komu jeszcze mało ornamentacyjnego przepychu kamiennych budowli sakralnych ten koniecznie powinien zobaczyć hinduistyczny kompleks poświęcony bogini Minakszi w Maduraj. To tylko jedna z 14. wielkich gopur.

3


Ostatnia zmiana Czwartek, 27. Kwiecień 2017 14:40
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Joomla extensions by Siteground Hosting