Home

Cytaty

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza.
Witamy na stronie głównej portalu
ZDROWE OCZY – WIĘCEJ CZYTANIA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 07. Marzec 2017 10:52

IMG 0631

Nie, to nie jest gabinet okulistyczny, ale nasza placówka w Nowolesiu. Wiadomo, dobry wzrok czytelnika to podstawa. Nic zatem dziwnego, że w bibliotece pojawiła się Pani okulistka, zaś czytelnicy mogli skorzystać z profesjonalnej konsultacji. Badaniom poddał się również personel w osobie Pani Krysi. Warto sprawdzić na ile stałe obcowanie z książkami wzrok nadwyrężyło a może trzeba tylko zmienić oprawki? Dla polepszenia nastroju, oczywiście.

IMG 0634


 
NA DZIEŃ KOBIET ... URODA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 02. Marzec 2017 12:01

m blahuta

 
RADOSNE WYZWALANIE KREATYWNOŚCI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 24. Luty 2017 22:26

IMG 1266

Nieposkromiona energia dzieci uwolnionych od obowiązku szkolnego znalazła ujście w bibliotece. Przez całe ferie była wypełniona radosnym gwarem rozbawionych dzieciaków ale przyświecał jej też duch twórczej pracy i pasja poznania. Wszystko zakończyło się mocnym akordem. Najpierw opowieść podróżnika rozszerzyła dzieciom ich wyobrażenia o świecie a potem Pani Joanna Jankowska-Maśląkiewicz otwarła je na doświadczanie teatru. Aktorka i pedagog, współzałożycielka a dziś prezeska Fundacji Lale.Teatr była tą odpowiednią, kompetentną osobą, aby uwolnić w naszych podopiecznych potencjał kreatywności. Przeprowadzone przez nią dwudniowe warsztaty teatralne oscylowały między integracyjną wymianą energii ...

IMG 1292


... poszukiwaniem kontaktu z sobą i innymi (wbrew pozorom, po ciemku łatwiej) ...

IMG 1265


... odnajdywaniem w swoim ciele ekspresji ruchu ...

Więcej…
 
SUPER PODRÓŻ Z SUPERNAKIEM Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 23. Luty 2017 14:48

DSCN5657

Pojawienie się naszego gościa przyniosło nagłą zmianę klimatu. Zniecierpliwieni przedłużającą się zimą i stęsknieni za ciepłą aurą mogliśmy się przenieść na słoneczne wybrzeże kontynentu afrykańskiego za sprawą podróżnika – Przemysława Supernaka. Nienasycona ciekawość świata i chęć przeżycia przygody gna go w różne egzotyczne strony a nam opowiedział o swojej ostatniej wyprawie do Maroka. Było i o męskiej przygodzie w czasie nieoczekiwanej powodzi, i o zdobywaniu szczytu w paśmie górskim Atlasie, było też kontemplowanie piękna natury ale i podglądanie żywiołowego życia ulicznego w marokańskich miastach. Ten brawurowy przekaz, ilustrowany autorskim materiałem fotograficzno-filmowym, był na miarę agenta przygody. Wszak Pan Przemek jest właścicielem właśnie Agencji Przygodowej SUPERGLOB.

DSCN5672


Nasz gość był tego dnia przewodnikiem jeszcze dla innej grupy – dzieciaki zabrał w podróż dookoła świata, aby pokazać im piękno jego różnorodności.

IMG 1225


 
PODGLĄDAMY DRUKARNIĘ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 20. Luty 2017 15:25

IMG 1188

Nie ma w tym nic dziwnego, że nasi młodzi czytelnicy chcieli odwiedzić drukarnię. Wszak każda książka, którą potem przeczytają, tam właśnie zaczyna swój materialny żywot. Państwo Joanna i Krzysztof Niedziela byli tak uprzejmi, że przyjęli naszą grupę w swojej drukarni EURO-DRUK w Strzelinie.

IMG 1203


Ugościli nas ale przede wszystkim odkryli przed nami arkana poligrafii, zapoznając z całym procesem technologicznym.

IMG 1223


Spojrzeliśmy na pracę projektową ...

IMG 1234


... jednak największe wrażenie zrobiły ogromne maszyny, które zaprojektowany druk ze swojego tajemniczego wnętrza wypuszczają.

IMG 1191


Więcej…
 
MAROKO WEDŁUG SUPERNAKA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 20. Luty 2017 07:59

supernak

plakat supernak

 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Joomla extensions by Siteground Hosting