Home

Cytaty

Jeżeli ktoś nie kocha cię tak jakbyś tego chciał, nie oznacza to, że nie kocha cię on z całego serca i ponad życie.
Witamy na stronie głównej portalu
ZAWÓD DLA PASJONATA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 23. Sierpień 2011 16:07
IMG_0048


W naszym literacko-edukacyjnym przeglądzie zawodów pojawiają się czasem  profesje szczególne, a nawet dość egzotyczne. Właśnie ostatnio złożyliśmy wizytę Panu Stanisławowi  Smereckiemu, dla którego szkutnictwo stało się życiową pasją.  Tej szlachetnej pracy rękodzielniczej oddaje się z wielkim zamiłowaniem, a  skonstruowane przez niego małe jednostki pływające przemierzają już wodne szlaki. Członkowie naszej grupy byli pod ogromnym wrażeniem.


Więcej…
 
SALONIK ARTYSTYCZNY W SALONACH WYSTAWIENNICZYCH WROCŁAWIA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 19. Sierpień 2011 12:24
Bywalcy Saloniku, skupieni na sztukach wizualnych, nie mogli przegapić takiej okazji, jak wystawa unikalnej kolekcji tematycznej Wernera Nekesa prezentowana w obu salonach wrocławskiego BWA. Było to fascynujące tropienie pierwocin kina, ale i  solenny, a przy tym atrakcyjny wykład na temat optyki i mimetyzmu w sztuce. Znakomicie dobrane artefakty i niezwykłe instrumentarium stanowią świadectwo odwiecznych ludzkich dążeń do odwzorowywania oglądanej rzeczywistości, wywoływania iluzji, ale także różnych zmyłek i sensacji wzrokowych. Wystawa ma duże walory poznawcze, ale mimo przekazu rzetelnej wiedzy encyklopedycznej z zakresu np. optyki, nie męczy i nie nuży. Ma bowiem trochę staroświecki urok panopticum czy gabinetu osobliwości, co pozwala uczestniczyć w niej jak w ekscytującej zabawie, czasem trochę szalbierskiej i zakazanej. Smak owocu zakazanego ma szczególnie ta część ekspozycji, która dostępna jest w małym salonie Galerii „Design”. Tym dyskretnym pokazem nie dało się jednak speszyć nasze salonowe towarzystwo.  Nie tylko dla odpokutowania, ale i ze szczerego zainteresowania sztuką sakralną, odwiedziliśmy potem Muzeum Archidiecezjalne.
Ponieważ docieraliśmy tam przez Ostrów Tumski, a zatem grupa utrwaliła swoją wrocławską obecność na tle dużej katedry, ale tuż przy jej … zminiaturyzowanej wersji.

 
BABCIE W AKCJI ! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 16. Sierpień 2011 20:47
IMG_0039
IMG_0035_2


Choć to czas letniej beztroski, to w naszej bibliotece rojno i gwarno. Odwiedzają nas tabuny dzieciaków, których niespożytą energię potrafią zagospodarować nasze wakacyjne „babcie”.  Tutaj nikt się nie nudzi.
Sprytne i pomysłowe „babcie”  potrafią z każdego wydobyć twórczą ekspresję, a przy okazji pokazać nowe zastosowanie kasz i ryżu.


Puste słoiki i butelki także można twórczo wykorzystać.


Indywidualiści pracują osobno.


Efekty tych plastycznych warsztatów zaprezentowano na wystawie. Co tu kryć – nie każdy ma zadatki na Picassa, ale wszystkie prace emanują taką świeżością i spontanicznością, a przy tym urzekają radosną feerią barw, że razem tworzą niszę pozytywnej energii, której nie sposób się oprzeć.


Ostatnia zmiana Wtorek, 23. Sierpień 2011 15:52
Więcej…
 
SZARE NA ZŁOTE, CZYLI NASZA PRZEPROWADZKA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Niedziela, 31. Lipiec 2011 12:57
DSC_1241
DSCN1017


Prawie od dwóch miesięcy nasza biblioteka cieszy się nową siedzibą, a użytkownicy doświadczają komfortu korzystania z jej usług. Z satysfakcją obserwujemy, że zapisują się nowi czytelnicy, a pozostali odwiedzają nas częściej i dłużej przebywają na terenie biblioteki. Wygodne i estetyczne pomieszczenia wpływają na zachowania czytelnicze nie mniej, niż jakość zbiorów i oferty kulturalnej. Dużą radość sprawia nam fakt, że naszych gości możemy podejmować  w tak zadowalających warunkach. A jeszcze tak niedawno … W prezentowanym tu fotostory chcemy wrócić do momentu przełomowego i przywołać ten ogrom emocji (trzeba przyznać … ambiwalentnych), jaki towarzyszył naszej przeprowadzce, w wyniku której szarość tamtej zgrzebnej materii zamieniliśmy na złoto obecnego standardu.

Ostatnia zmiana Piątek, 05. Sierpień 2011 11:14
Więcej…
 
NA WAKACJE … NOWOLESIE Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Niedziela, 31. Lipiec 2011 12:42
Dzieciaki z Nowolesia nie muszą opuszczać swojej wioski w poszukiwaniu typowych wakacyjnych atrybutów. Wokół, jak okiem sięgnąć, sielski krajobraz – kojące piękno i spokój natury sprzyjają wypoczynkowi. A komu kontemplacja przyrody nie wystarcza, to dobrym jej dopełnieniem jest lektura. Warto po nią zajrzeć do miejscowej filii bibliotecznej, która ostatnio poprawiła swój wizerunek. Jak zawsze można tam jednak zastać niestrudzoną i przyjazną Panią Krysię, która w czasie kanikuły zadbała również o dodatkowe atrakcje.

A to zorganizuje turniej szachowy, który pozwala i pogłówkować, i zrelaksować się w miłym towarzystwie, a i nagrodę dostać ...


… a to zaprosi malarza – Bogusława Szychowiaka, który poprowadzi zajęcia na naprawdę profesjonalnym poziomie. Jak sama twierdzi „zainteresowanie dzieci i młodzieży było tak duże, że słuchając Pana Plastyka można było też usłyszeć brzęczącą muchę”. 

Ostatnia zmiana Poniedziałek, 01. Sierpień 2011 09:19
 
WAKACYJNA MOBILIZACJA BABĆ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 28. Czerwiec 2011 21:03
WAKACYJNA  WYPOŻYCZALNIA  BABĆ

Rodzicu,
Masz do załatwienia ważną sprawę?
Możesz zostawić swoją pociechę pod opieką bibliotecznej “babci” !
W poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek
- zawsze w godzinach od 10.00 do 12.00 -


dzieciom, które ukończyły co najmniej 3 lata
zapewniamy miłą zabawę i literacką edukację.

Nasz nowy adres: ul. Grahama Bella 3a, kontakt telefoniczny:713920281
Zapraszamy

 
<< Początek < Poprzedni 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Joomla extensions by Siteground Hosting