Home

Cytaty

Prawdziwa przyjaźń przychodzi wówczas, gdy milczenie dwóch osób ich nie niepokoi.?.
Witamy na stronie głównej portalu
DOSŁADZANIE CZYTELNIKÓW Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 16. Grudzień 2010 21:41
Konkurs  rozstrzygnięty – Czytelnicy Roku wybrani! Radość nagradzania została utrwalona na niemal rodzinnym zdjęciu najaktywniejszych czytelników
z bibliotekarzami.


Laureaci, jak co roku zostali obdarowani koszami pełnymi smakołyków, aby zapamiętali słodycz czytania. Wiemy, że dla naszych rekordzistów, którzy w ciągu roku potrafią przeczytać nawet do 300 książek, czytanie jest ogromną wartością –  pożytkiem, radością, pieprzem i solą w życiu. Chcemy ich za to rozpieszczać, bo to dla tego coraz bardziej ekskluzywnego grona osób czytających biblioteki istnieją w pierwszej kolejności.  Cieszymy się, że nasza oferta zaspakaja ich rozbudzone potrzeby
lekturowe.

Wśród dorosłych czytelników w tym roku zwyciężyła Pani Renata Fidzińska, która wypożyczyła 142 książki.


A to zwycięskie dzieciaki w czułych objęciach Pani Lidki: uczennica Maja Machnicka
(307 książek) i malutka Ania Marzec, która ma aż 4 i pół roku i te 301 książeczek osobiście przejrzała, a i przeczytała... przy użyciu rodziców (no tak, czytelnictwo trzeba krzewić już od pieluch!).


Zadbaliśmy też o najlepszych czytelników Filii w Nowolesiu, którym prezenty wręczyła ich bibliotekarka - Pani Krysia. Odbierają je z nieskrywanym zadowoleniem – Pan Edmund Kwaśny (198 książek) i Ania Sygut (206 książek).


Więcej…
 
SZKLARZ W SZKLANĄ POGODĘ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 09. Grudzień 2010 21:12
Za oknem deszcz ze śniegiem, a we wnętrzu dzieciaki skupione wokół Pana  Krzysztofa Papierzańskiego. Zapoznają się z zawodem szklarza, dzięki któremu taka pogoda nam nie straszna –  oglądana przez izolującą szybę ujawnia wyłącznie zalety białej zimy. Efekty estetyczne zostają wzmocnione, gdy patrzy się przez witraż.


Krótki kurs dla tych, co sami chcieliby wykonać obrazek w technice witrażu.


Niektórym ta układanka z barwnych szkiełek wyszła całkiem efektownie, ale jak teraz ten pawi ogon zespolić?


Znacznie łatwiej wykonać witraż z papieru, przynajmniej dzieciakom, bo już Panu Krzyśkowi – jak sam przyznał – to niekoniecznie.

 
ZACZNIJ OD MISIA, CZYLI BIBLIOTECZNA INICJACJA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 07. Grudzień 2010 19:47
IMG_0035


Przyzwyczajanie  do czytelnictwa warto zacząć jak najwcześniej. Dlatego zapraszamy do nas już dzieci trzyletnie. Takie maluchy trudno znęcić samą obfitością nawet najbardziej kolorowych książeczek.  Wykorzystaliśmy więc Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia i to ten bohater dziecięcych lat pomógł nam w oswajaniu malców z przestrzenią biblioteczną.
Opuszczając bibliotekę, nasi mali goście obiecali, że jeszcze tu wrócą … i o to chodzi!

 
SZAMANKI W BIBLIOTECE Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 03. Grudzień 2010 20:18
andrzejki2010

Za sprawą andrzejkowych wróżb do biblioteki – bądź co bądź siedliska wiedzy i, wedle najnowszych trendów, centrum informacji – wkradł się zabobon. Ale jaki uroczy! Nie mówiąc już o tym, jak długa legitymizuje go tradycja. Dlatego nasz czytelnik, zasadniczo przyszedł skorzystać z internetu, ale nie miał nic przeciwko temu, aby z lanego wosku choć trochę rozjaśnić mroki przyszłości (np. w kwestii potencjalnej żony).
 
WETERYNARZ W CIENIU PSA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 29. Listopad 2010 21:26
IMG_0016


To miało być spotkanie z weterynarzem, które zamieniło się w spotkanie z psem. Potwierdziło się to, co często powtarzają aktorzy filmowi, że ze zwierzętami się nie wygra. Piękny labrador miał taką siłę przyciągania, że Pan Witek Bensz – kompetentny i sympatyczny lekarz weterynarii - musiał bardzo się starać, aby rywalizować z nim o uwagę przedszkolaków.
Jedną z metod było osobiste czytanie tekstu literackiego na temat własnego zawodu.


Jednak dopiero prezentacja stetoskopu skutecznie odwróciła uwagę od powabnej suczki Aki.


Jak zawsze najlepsze efekty dawała współpraca z konkurencją -  Aki cierpliwie poddawała się medycznemu badaniu, nawet jeśli Pan Doktor tylko asystował, zaś odsłuch prowadziła osoba... zdecydowanie nieprofesjonalna.

 
SPOTKANIE Z TYM, KTÓRY O DOLNYM ŚLĄSKU WIE PRAWIE WSZYSTKO Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 29. Listopad 2010 21:24
Zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarzem i publicystą

MARKIEM PERZYŃSKIM

Jako skuteczny tropiciel regionalnych tajemnic oferuje,
najpierw w publikowanych książkach, a teraz na żywo,
Dolny Śląsk dla dociekliwych.

WSZYSTKICH  DOCIEKLIWYCH MIŁOŚNIKÓW  REGIONU
ZAPRASZAMY DO CZYTELNI DLA DOROSŁYCH
W ŚRODĘ – 1 GRUDNIA 2010 R.
na godzinę 16.00


Właśnie wtedy, nawet dociekliwi strzelinianie mogli się od wrocławskiego autora dowiedzieć o zasłużonej sławie szynki strzelińskiej! Poznali też wiele innych ciekawostek, anegdot i sensacji z całego regionu. Okazało się, że to, co uważamy za znane może być również nieznane. Obszar tej niewiedzy odsłonił przed nami wielki pasjonat Dolnego Śląska, który nie szczędzi wysiłków, aby dociekać prawdy, obalać mity, rozwikływać zagadki z bliższej i dalszej przeszłości.
Ostatnia zmiana Piątek, 03. Grudzień 2010 20:17
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Joomla extensions by Siteground Hosting