Home

Cytaty

Zycie jest jak ogród, co w nim zasiejesz, to będziesz zbierał.
Witamy na stronie głównej portalu
TAKI GOŚĆ TO JEST GOŚĆ ! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 20. Czerwiec 2011 22:30
DSCN0932


Tak najkrócej można podsumować wrażenia po spotkaniu z Jackiem Fedorowiczem. Kultowa postać polskiej rozrywki potwierdziła swoją klasę. Pan Jacek wciąż w doskonałej formie, zarówno artystycznej, jak i fizycznej (co żartobliwie udowadniał, wykonując od czasu do czasu zamaszyste przysiady). Bawił i skłaniał do refleksji publiczność złożoną z kilku pokoleń. Starsi z rozrzewnieniem przypomnieli sobie charakterystyczny głos Kolegi Kierownika czy Kolegi Kucharza, młodsi zaś mogli wreszcie zakosztować smaku finezyjnego dowcipu.


Pan Jacek, który w ostatniej książce sam siebie określił jako wykopalisko naraził się na to, że był przez nas eksplorowany warstwa po warstwie. Zgromadzeni  "archeologowie" byli dociekliwi, drążyli niewygodne tematy i zadawali trudne pytania. Nie dla Pana Jacka! Przenikliwa inteligencja i błyskotliwy humor ratowały go nawet wtedy, gdy musiał odpowiadać na pytanie o pierwszego laureata opolskiego festiwalu polskiej piosenki. W kuluarach poszczególni uczestnicy spotkania także mieli swoje podchwytliwe zagadki.


No i nie obyło się bez autografów ... taki los Gwiazdy!

 
PANI DYREKTOR ZAPRASZA KOLEGĘ KIEROWNIKA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 09. Czerwiec 2011 12:29
jacek f


Wszyscy znają tę twarz. To okularnik równie znany jak Woody Allen. Po prostu -
JACEK FEDOROWICZ!

CZŁOWIEK - ORKIESTRA! Z wykształcenia malarz (absolwent WSSP w Gdańsku), praktykujący bardziej jako rysownik satyryczny i karykaturzysta. Aktor estrady, ale ma na swoim koncie także role filmowe. Na estradzie wszechstronny - kabareciarz, konferansjer, po prostu KTOŚ! Autor felietonów, tekstów publicystycznych, audycji radiowych i telewizyjnych oraz kilku opublikowanych książek (ostatnio wydano - „Ja jako wykopalisko”).Przede wszystkim jednak satyryk! I w mowie, i w piśmie, i w kresce.

ja jako


CZŁOWIEK – LEGENDA! Od pół wieku skutecznie rozśmiesza całą Polskę. Przenikliwy obserwator i niestrudzony tropiciel absurdów życia we wszelkich jego przejawach. Współzałożyciel słynnego teatru studenckiego Bim-Bom (obok takich tuzów jak Zbyszek Cybulski czy Bogumił Kobiela). W nieśmiertelnym tandemie z Jerzym Gruzą tworzył w latach 60. klasykę polskiej rozrywki telewizyjnej („Małżeństwo Doskonałe”, „Poznajmy się”), uzupełniając ją już w latach 90. jako niepoprawny komentator „Dziennika Telewizyjnego”. W latach 70. był stałym bywalcem radiowej Trójki jako niezapomniany Kolega Kierownik w audycji „60 minut na godzinę”. Doceniony licznymi prestiżowymi nagrodami i odznaczeniami. Kochany przez kolejne pokolenia publiczności.

Na spotkanie autorskie z Jackiem Fedorowiczem zapraszamy do naszej Biblioteki przy ul. Grahama Bella 3a w  Strzelinie w piątek - 17. czerwca 2011 roku, o godzinie 16.00. Wstęp wolny!


 
MYSZ W DOBRYCH RĘKACH Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 13. Czerwiec 2011 21:32
Czy chcecie zobaczyć jak kreatywna może być mysz komputerowa?
Pod warunkiem, że … dostanie się w dobre ręce (np. Małgosi Nowakowskiej).


Zapraszamy na uroczyste otwarcie
wystawy grafik komputerowych
autorstwa uczestników projektu szkoleniowo-wystawienniczego

KOMPUTER ZAMIAST PĘDZLA I RYLCA
zrealizowanego ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
2
3
4
5


we wtorek, 21 czerwca 2011 r., godz. 14.00
w siedzibie Biblioteki przy ulicy Grahama Bella 3a w Strzelinie
 
KATARZYNA MAJGIER Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH I Z WIZYTĄ U NAS Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 06. Czerwiec 2011 18:50
IMG_0080


Pani Kasia - autorka książek dla dzieci i młodzieży - rozmawiała z nastolatkami nie tylko o literaturze. Jako osoba ciekawa i ciekawska (czyt. mająca rozliczne zainteresowania i hobby) potrafiła zapewnić temu spotkaniu szeroki wachlarz tematyczny.
Dla obu stron bardzo zajmujący okazał się temat internetu i nowoczesnych form komunikacji, a przy okazji Pani Kasia musiała zdumionym nastolatkom tłumaczyć możliwość istnienia życia towarzyskiego bez telefonu komórkowego, poczty mailowej i innych tego typu wynalazków. Łącznikiem między tą zamierzchłą przeszłością a aktualną rzeczywistością medialną mogło być zrozumienie dla uwielbienia czekolady, która jednako smakowała i wtedy i teraz. W nawiązaniu do wydanej w ubiegłym roku książki "Gdybym była czekoladą" goście spotkania zostali poczęstowani właśnie czekoladą... z blachy, własnoręcznie zrobioną przez jedną z bibliotekarek. Wszystko po to, aby przy omawianiu tego zagadnienia łatwiej było o identyfikację.


Uczestniczki spotkania - Oliwia i Sylwia wręczają pisarce książeczkę o Strzelinie, którą napisały i wydały w ekskluzywnym nakładzie 1 egz. W ten sposób powtórzyły gest Pani Kasi z lat jej szkolnego debiutu literackiego.

 
AKCJA "PIERWSZY CZYTELNIK" Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 06. Czerwiec 2011 18:32
DSCN0898


Po dłuższej przerwie spowodowanej przeprowadzką, stara dobra Biblioteka w nowych dekoracjach z radością odnowiła kontakty ze swoimi czytelnikami. Wzajemna tęsknota była tak dojmująca, że pierwszych gości - jak widać objuczonych zapasem książek - witała już od progu osobiście Pani dyrektor. Traf chciał, że jako pierwsza odwiedziła Wypożyczalnię dla Dorosłych nasza wierna czytelniczka, zresztą rekordzistka w wypożyczaniu - Pani Krysia Rogacka. Została nagrodzona albumem i tym razem było to wypożyczenie bez prawa zwrotu!


Tego dnia, nie tylko Pani Krysia, ale wszyscy wizytujący nas goście byli częstowani słodyczami. To był naprawdę słodki początek i to nie tylko dzięki cukierkom, bo miodem na nasze serca odkładały się komplementy, których liczni odwiedzający nie szczędzili nowej siedzibie swojej biblioteki.


Nisko kłanialiśmy się także użytkownikom Wypożyczalni dla Dzieci, obdarowując ich prezentami i łakociami. Okazja była podwójna, bo to nie tylko nasza inauguracja, ale i Dzień Dziecka.


A tak słodko prezentował się pierwszy Bardzo Poważny Klient "Kącika Malucha". No tak, czytelnictwo trzeba zaszczepiać jak najwcześniej (nad czytelnictwem okrsu prenatalnego dopiero się zastanawiamy).

Ostatnia zmiana Poniedziałek, 06. Czerwiec 2011 18:50
 
OJ, DZIAŁO SIĘ, DZIAŁO... Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 03. Czerwiec 2011 08:53
DSC_1252


To był piękny dzień. Ostatniego dnia maja 2011 roku słońce roztaczało wszystkie swe blaski, a do naszej nowej-starej placówki przyszły (i przyjechały) tłumy dostojnych gości. Wspólnie świętowaliśmy uroczyste otwarcie nowej siedziby strzelińskiej biblioteki. Atmosfera była podniosła, na miarę tego istotnego w życiu lokalnej społeczności wydarzenia, ale klimat spontanicznej radości uchronił je przed oparami patosu i nadmiernej celebry. Dzielimy się tym przeżyciem, relacjonując na gorąco to gorące wydarzenie w gorący dzień, ujęte w możliwie syntetyczne fotostory.

Zaczęło się na przedpolu biblioteki, gdzie z sercem gospodarzy na dłoni powitaliśmy zacne grono gości.


Można powiedzieć, że obecne były wszystkie stany... Zaszczyciły nas najwyższe władze lokalnego samorządu, ale i nasza bibliotekarska zwierzchność merytoryczna z Wrocławia, nie zabrakło też duchowego przedstawicielstwa.


Ciepłe słowa pod naszym adresem wypowiada sama Pani Burmistrz Strzelina – Dorota Pawnuk, oczywiście – jak przystało na godność urzędu – z czerwonego dywanu.


Pan Przewodniczący Rady – Zdzisław Rataj całą swoją postawą dowodzi życzliwości dla naszej placówki.


Dyrektor Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu – Pan Andrzej Tyws przybył do nas z przyjaźnie otwartymi rękami, ale bynajmniej nie pustymi  - już za chwilę obdarzy nas darami i radującą serce obietnicą.


Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Joomla extensions by Siteground Hosting