3 Strzeliński Festiwal Literatury

3 Strzeliński Festiwal Literatury za nami. Śmiało możemy powiedzieć, że to literackie wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz kulturalnych imprez w naszym mieście. Po raz pierwszy święto literatury trwało dwa dni. Przygotowania do tegorocznej edycji były szczególnie trudne. Jako organizatorzy byliśmy pełni obaw, czy uda nam się przygotować festiwal w takim kształcie, w jakim sobie go wymarzyliśmy. Już dziś możemy powiedzieć, że się udało, frekwencja przerosła nasze oczekiwania. W szczytowym momencie festiwalu na widowni zasiadało blisko 100 widzów. Nawet festiwale w dużych miastach nie mogą pochwalić się taką popularnością. Dwudniowe święto literatury w Strzelinie przyciągnęło setki młodszych i starszych czytelników i miłośników literatury. Licznie odwiedzali nas mieszkańcy Strzelina i okolic. Zapewnił to zapewne atrakcyjny program i coraz większa popularność strzelińskiego festiwalu.

Organizatorami wydarzenia były Miasto i Gmina Strzelin, Strzeliński Ośrodek Kultury i oczywiście Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna. Dzięki tej współpracy udało się stworzyć wyjątkowe wydarzenie, z którego możemy być naprawdę dumni. Dziękujemy przede wszystkim widzom festiwalu za obecność i ciepłe słowa. Pozostaje nam już dziś zaprosić Państwa na kolejny festiwal w przyszłym roku!