Noc Bibliotek w Strzelinie

Noc Bibliotek program

9 października Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Strzelinie dołącza do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. W godzinach 19.00-22.00 zapraszamy grupę dzieci do wspólnej zabawy. Chcemy zapewnić naszym gościom wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Każdy z uczestników będzie mógł się poczuć jak Sherlock Holmes rozwiązując przygotowane przez panią Lidię i panią Dorotę zagadki. Niektórzy ze śmiałków będą mogli pójść w ślady Indiany Jonesa, próbując odkryć tajemnice ukrytych książek.

Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem Klimat na czytanie. Październik został ustanowiony miesiącem dobroci dla zwierząt, dlatego klimat na czytanie powiązaliśmy z licznymi, zwierzęcymi bohaterami bajek i powieści. Przygotowaliśmy dla naszych młodych gości konkursy i nagrody. Ze względów pandemicznych obowiązują zapisy, a ilość miejsc ograniczona.

Ten trudny czas szczególnie pokazuje, jak ważne i potrzebne są biblioteki, dlatego uznaliśmy, że musimy wspólnie na to twórczo odpowiedzieć. Wypożyczanie i czytanie książek, to najbardziej dostępna, przyjazna forma udziału w kulturze. Chcemy ja zapewnić mieszkańcom naszego miasta.

Nocy Bibliotek towarzyszy w tym roku akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych poszukiwanych książek. My także do tego namawiamy. Przede wszystkim jednak, zapraszamy do naszej biblioteki. Jesteśmy otwarci od poniedziałku do soboty. Na pewno znajdziecie Państwo na naszych półkach mnóstwo nowości.

Noc Bibliotek program
Plakat akcji