Dzień Kobiet 2

Kolejne sylwetki znanych pisarek i poetek. Tym razem propozycje z Działu dla Dzieci i Młodzieży. Wiele z tych wspaniałych kobiet odwiedziło naszą bibliotekę, na co mamy dowód w postaci wpisów do naszej Księgi Gości!

smart

Agnieszka Tyszka

Agnieszka Tyszka – urodzona w 1968 r. w Toruniu, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Z zamiłowania pisarka i ogrodniczka. Pisze dla dzieci i młodzieży, choć i dorośli świetnie się bawią, czytając jej książki. Jest autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę “Róże w garażu”. Pani Agnieszka Tyszka była gościem naszej biblioteki, w czerwcu 2016 r.

Źródło: https://www.granice.pl/autor/agnieszka-tyszka/1664

smart
smart

Beata Ostrowicka

Absolwentka Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m. in. tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY oraz nagrodę 15. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek za Ale ja tak chcę!, a książka Lulaki, Pan Czekoladka i przedszkole została wpisana na Złotą Listę Fundacji ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom. Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką odbyło się w czerwcu 2017 r.

Źródło: https://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=1066298

smart
smart

Emila Kiereś

Emilia Kiereś, (ur. 12 lutego 1981 w Poznaniu) – autorka i tłumaczka książek dla dzieci i młodzieży, ilustratorka.

Ukończyła poznańskie Liceum Ogólnokształcące św. Marii Magdaleny; jest absolwentką Instytutu Filologii Polskiej UAM w Poznaniu.

Zanim zaczęła pisać książki, zajmowała się tłumaczeniem literatury dziecięcej i młodzieżowej z języka angielskiego oraz redakcją tekstów literackich. Przekładami zajmuje się do dziś, choć obecnie skupia się przede wszystkim na twórczości własnej.

Emilia Kiereś jest córką pisarki Małgorzaty Musierowicz, siostrzenicą poety i tłumacza Stanisława Barańczaka. Autorka spotkała się z czytelnikami w czerwcu 2018 roku.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Emilia_Kiere%C5%9B

smart
smart

Magdalena Zarębska

Autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Mieszka we Wrocławiu. Ciągle w ruchu – albo zajęta pisaniem kolejnej książki, albo pochłonięta zabawą z dziećmi na spotkaniu autorskim. Odpoczywa w siodle, jeżdżąc konno po dolnośląskich lasach. Autorka odwiedziła nas w marcu 2019 r.

smart
smart