10 lat w nowym miejscu :)

To już 10 lat! Od blisko dekady Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Strzelinie znajduje się w nowym miejscu, przy ulicy Grahama Bella 3a. Postanowiliśmy uczcić tę okrągłą rocznicę szeregiem ciekawych wydarzeń.

Zaczynamy już 28 maja spacerem śladem strzelińskich legend z pisarzem i dyrektorem naszej biblioteki, Tomaszem Duszyńskim. W tym dniu wznawia działalność Miejskie Centrum Informacji Turystycznej. O godzinie 17.00 wyruszymy spod strzelińskiego dworca. Zbieramy się przy parku skalnym.

Od 1 czerwca do 11 czerwca w budynku strzelińskiej biblioteki odbędą się Targi Książki Bibliotecznej. Czekają na Was liczne książki, którymi warto wzbogacić własne domowe biblioteczki. Zapraszamy codziennie w godzinach otwarcia biblioteki.

Już 11 czerwca o godzinie 18.30 w auli strzelińskiego Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się spotkanie z Ałbeną Grabowską. Autorka opowie o swojej najnowszej książce, a także zdradzi kulisy pracy nad cyklem powieściowym Stulecie Winnych. Przypominamy, że na podstawie tych książek powstał popularny serial telewizyjny.

Zapraszamy na rocznicowe obchody i do odwiedzenia naszej biblioteki!