Pierwsze spotkanie

29. września odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące powstania albumu „Ocalić od zapomnienia”, ramach programu Kulturalny Budzik w Strzelinie.

Album będzie wspomnieniem kilkudziesięciu lat powojennego Strzelina. Znajdą się w nim zdjęcia z zakładów pracy, sklepów, z wydarzeń kulturalnych, działalności teatru, wydarzeń sportowych.

W spotkaniu uczestniczyli pracownicy biblioteki i nasi partnerzy: pani Wioletta Misa-Pachut,  studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku i pasjonaci pragnący współtworzyć album.

Pan dyrektor Tomasz Duszyński przedstawił założenia projektu „Kulturalny Budzik w Strzelinie”.

Program ma służyć integracji i wspieraniu inicjatyw, działań przydatnych lokalnej społeczności, aktywizacji różnych środowisk lokalnych.

Następnie omówione zostały szczegóły dotyczące pracy przy tworzeniu albumu, źródła pozyskiwania zdjęć, reklama. Ustalony został zakres chronologiczny albumu, czyli od 1945 roku do 1980 roku.

Pan Tomasz Duszyński opowiedział także o kolejnym etapie realizowanego projektu. „Miasto historii” będzie okazją do spotkań historyków i pasjonatów, rozmów o Strzelinie i historii naszego miasta.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się ze zdjęciami już pozyskanymi od mieszkańców oraz rodzinnym albumem pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Projekt “Kulturalny Budzik w Strzelinie” realizowany jest w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

#nck
#narodowyprogramrozwojuczytelnictwa