W sobotę wybuchały wulkany🌋🌋🌋

Wulkany wybuchały za sprawą naszej instruktorki pani Darii i dzieci z Uniwersytetu Dziecięcego. 6. listopada miały bowiem miejsce kolejne zajęcia w ramach projektu “Kulturalny Budzik w Strzelinie”. Tym razem były to “warsztaty małego chemika” dla dzieci z dwóch grup wiekowych (5-6 i 7 lat). Dzieci zabezpieczone w specjalne fartuszki, w kolejnych etapach tworzyły swoje wulkany. Od pani Darii otrzymały potrzebne materiały w postaci miseczek, pojemniczków, folii aluminiowej. Do powstałego kratera wulkanicznego trafiały kolejno: woda odmierzona za pomocą cylindra miarowego, różnokolorowy barwnik, soda oczyszczona. Na koniec dodany ocet w reakcji z sodą, spowodował wybuch wulkanu, z którego wydobywała się kolorowa lawa. Specjalną pipetką dzieci wlewały kolorową lawę do fiolek, które po zamknięciu korkiem mogły bezpiecznie zabrać do domu.
Zabawa w laboratorium sprawiła dzieciom wiele radości a także dostarczyła wiedzy, którą sprawdziła pani Daria podczas podsumowania zajęć.😄👨‍💼👩‍💼

Zajęcia realizowane są w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
#nck
#narodowyprogramrozwojuczytelnictwa