WARSZTAT TKANIA

6 .maja zaczęliśmy obchody tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.Wtedy to odwiedziła nas grupa z Powiatowego Ośrodka Wsparcia, która wzięła udział w warsztatach z tkania w ramach realizacji projektu ” Kulturalny Budzik”, prowadzonych przez Panią Anię Grzesiowską. Podczas pierwszych warsztatów uczestnicy przygotowali sobie cienkie paski tkanin, a następnie założyli osnowę na krosno. Rozpoczęto wplatanie pierwszych wątków.Na kolejnych warsztatach  tkackich, zakończyliśmy obchody tego jakże pełnego wrażeń tygodnia. Uczestnicy dokończyli rozpoczętą pracę i zabrali ze sobą własnoręcznie wykonaną makatkę. Każda z nich była niepowtarzalna i oryginalna.

Dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

#kulturalnybudzik

#nck