Uroczysta premiera komiksu

3 września, podczas V Strzelińskiego Festiwalu Literatury oficjalnie pokazaliśmy światu “Legendy ziemi strzelińskiej w komiksie”. Na wielkiej scenie zaprezentowali się prawie wszyscy twórcy. Było to dla nich ogromne przeżycie, co dało się zauważyć w nieśmiałym wejściu na scenę. Po przedstawieniu wszystkich artystów, którzy pracowali nad komiksem, nadszedł czas na autografy. Kolejka była imponująca i chyba sami rysownicy nie spodziewali się takiego tłumu. Były zdjęcia, krótki wywiad, ale i swobodne rozmowy, uściski, uśmiechy – bo to pierwsze takie spotkanie od zakończenia prac nad komiksem. Teraz śmiało można powiedzieć, że UDAŁO SIĘ! Mimo wielu przeszkód, zmagania z ograniczeniami, często zmęczeniem, nadmiarem obowiązków, ale i zniechęceniem, ta Wspaniała Trzynastka dała radę! To dzięki ich uporowi, sumienności, posiadanym umiejętnościom, a także pomocy i wsparciu ze strony najbliższych, towarzyszeniu na każdym kroku pracy twórczej przez Szymona Teluka, możemy dziś trzymać w ręku ten komiks. Kto chciałby się zapoznać z komiksem, może śmiało do nas przyjść. Mamy jeszcze bezpłatne egzemplarze, które można dostać w naszej bibliotece. Gorąco zachęcamy, bo to naprawdę dobra rzecz :)!

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. #kulturalnybudzik#nck#narodowyprogramrozwojuczyteolnictwa2.0Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoNarodowe Centrum KulturyNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa