MIASTO HISTORII i Album OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Premiera naszego albumu miała miejsce w środę 19. października. Rozpoczęła się prelekcją Pana Bogusława Szybkowskiego, znawcy fotografii i filokartystyki n.t. dawnych strzelińskich atelier.

Dalsza część spotkania poświęcona była premierze albumu „Ocalić od zapomnienia : zdjęcia Strzelina i mieszkańców w latach 1945-1980”. O pracy nad jego powstaniem opowiadali Pan Jacek Dziedziński (opracowanie historyczne) i Pan Tomasz Duszyński (redakcja i opracowanie).

Miastu Historii towarzyszyła wystawa „Fotograficzne atelier dawnego Strzelina” oraz kolekcja pamiątek dawnego Strzelina ze zbiorów m.in. Piotra Szmigielskiego.

Miasto Historii i premiera albumu cieszyły się wielkim zainteresowaniem mieszkańców.

Nakład albumu ze względu na ogromne koszty druku nie był wielki. Podczas premiery rozdanych zostało ponad 300 egzemplarzy. Każdy z uczestników dostał taki w prezencie.

Dla osób, które nie mogły pojawić się na premierze, a chciałyby album przeczytać, zobaczyć zdjęcia, przygotowany został album w wersji pdf. Już jest dostępny na stronie Biblioteki – www.bibliotekapubliczna.strzelin.pl Można go pobrać za darmo na swój komputer, tablet, telefon…

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

#kulturalnybudzik

#nck