Zakończyliśmy cykl spotkań pt. Wakacyjne podróże z Biblioteką

16 sierpnia zakończyliśmy cykl spotkań pt. Wakacyjne podróże z Biblioteką. W tym czasie odwiedziliśmy Francję, Hiszpanię Grecję, Chiny, Anglię i Holandię. Dodatkowo wybraliśmy się do wschodniej części Stanów Zjednoczonych, o której opowiadał dyrektor Tomasz Duszyński.

Na tym spotkaniu miała miejsce premiera jego najnowszej książki pt. Łapacz snów.

Podczas naszych podróży poznaliśmy najciekawsze zwyczaje danego kraju, odbywały się warsztaty plastyczne m. in malowanie i zdobienie wachlarzy, kubków, dekorowanie ramek na zdjęcia metodą decoupage, malowanie farbami na płóciennych torbach.

Miłym zakończeniem każdego ze spotkań była degustacja potraw charakterystycznych dla danego kraju. Uczestnicy mieli okazję spróbować pysznego sushi, holenderskich serów, francuskich croissantów, greckiej sałatki, hiszpańskich kanapeczek i angielskiej herbatki.

Dodatkową atrakcją były tańce: hiszpański i grecki, projekcja filmu „Co ludzie powiedzą”i prezentacje multimedialne.

Wszystkim uczestnikom naszych wakacyjnych bibliotecznych spotkań serdecznie dziękujemy za wspólne “podróżowanie”.