IBUKI

Przekonaj się! To nie jest trudne a jakie wygodne!

Czytanie mobilne stało się stałym elementem naszego krajobrazu, idealnie odpowiadając na zmieniające się potrzeby czytelników, którzy dostęp do ulubionej literatury pragną mieć w każdym miejscu i w każdej chwili.

Dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, – jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu – nasi Czytelnicy mogą korzystać z ponad 16.000 tytułów najlepszych autorów polskich i zagranicznych. Zyskali więc dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej (kod wydawany jest czytelnikom zameldowanym w powiecie strzelińskim). Na podstawie otrzymanego w swojej bibliotece unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację. Wówczas wszystkie e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo.

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie

http://www.legimi.pl/dbpw/

Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu.
W razie napotkania problemów można liczyć na pomoc bibliotekarza.

Gorąco polecamy! Podpowiadamy – niezastąpione w podróży.
Książki czekają, aby je wyświetlić na monitorze.


LEGIMI – REGULAMIN KORZYSTANIA ORAZ OTRZYMANIA DARMOWEGO KODU
W MIEJSKIEJ I GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W STRZELINIE

1. Aby uzyskać dostęp do zasobu Legimi należy być zarejestrowanym użytkownikiem Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej im. ks. Jana Twardowskiego pochodzącym z powiatu strzelińskiego i posiadać ważną kartę biblioteczną.

2. Bezpłatne kody dostępu do serwisu Legimi wydawane są w Dziale dla Dorosłych biblioteki – odbiór kodów wyłącznie osobisty – po okazaniu ważnej karty bibliotecznej.

3. Pula kodów wydawana jest raz w ciągu roku. Liczba kodów jest ograniczona, a o ich przyznaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Nie ma możliwości „rezerwacji” kodu drogą telefoniczną, mailową, ani przez osoby trzecie, ponadto na jedną ważną kartę biblioteczną przydzielany jest tylko jeden kod.

4. Otrzymany kod należy aktywować w miesiącu, w którym czytelnik go otrzymał (np. kod otrzymany w kwietniu, należy aktywować przed końcem kwietnia, kod otrzymany w maju – przed końcem maja itd.), inaczej kod wygasa. Uwaga! Nieaktywowanie kodu w danym miesiącu skutkuje wstrzymaniem wydawania kolejnego kodu w danym roku.

5. Aktywowany kod jest ważny do końca roku w którym został wydany. Biblioteka zakupuje w roku określoną ilość stron do wykorzystania w legimi, po jej wyczerpaniu dostęp do Legimi zostaje zablokowany. Po upływie
ważności kodu można zwrócić się do biblioteki po kod na kolejny rok.

6. Aby skorzystać z usługi Legimi, należy osobiście odebrać kod dostępu, wejść na stronę internetową http://www.legimi.pl/dbpw/ i aktywować kod, założyć bezpłatne konto oraz pobrać bezpłatną aplikację Legimi.

7. Czytelnik nie może udzielać dostępu do Konta osobom trzecim, odpłatnie lub nieodpłatnie, w tym poprzez przekazanie kodu lub loginu i hasła do Konta.

8. Aktywowanie kodu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu oraz
regulaminu udostępniania ebooków i polityki prywatności Legimi, dostępnych na stronie
https://www.legimi.pl/regulamin.


Uwaga: nie można czytać e-booków z pakietu „Legimi dla bibliotek” na czytnikach Kindle.