Wydajemy komiks o Strzelinie. Szukamy młodych twórców!

Z dniem 22 września ogłaszamy rekrutację do projektu „Kulturalny Budzik” na realizację komiksu o legendach i historii Strzelina.

Szukamy młodych, uzdolnionych plastycznie lub posiadających zdolności pisarskie twórców (powyżej 12 roku życia), którzy wspólnie z nami przygotują komiks o Strzelinie. Komiks powstanie pod okiem znanych polskich scenarzystów i ilustratorów. Będzie składał się z kilku historii obrazkowych przygotowanych przez uczestników zakwalifikowanych do projektu.

Projekt realizowany będzie od października 2021 roku do października 2022 roku. Ilustratorzy i scenarzyści spotykać się będą na warsztatach prowadzonych przez znanych ilustratorów i scenarzystów. Efektem końcowym będzie wydanie komiksu.

Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona.

Nabór trwa od 22 września do 10 października.

Zgłoszenia do udziału w projekcie można dokonać w siedzibie Biblioteki (ul. Grahama Bella 3a, Strzelin), w godzinach pracy Biblioteki.

Warunki kwalifikacji:

Młodych ilustratorów prosimy o przyniesienie kopii trzech wybranych przez siebie własnych prac.

Scenarzystów prosimy o przyniesienie próbki tekstu własnego autorstwa, w dowolnej tematyce beletrystycznej.

Listę zakwalifikowanych twórców ogłosimy po zakończeniu procesu rekrutacyjnego.

REGULAMIN

Nabór odbywa się w związku z realizacją projektu pn. „Kulturalny Budzik” w ramach BLISKO, instrumentu wykonawczego NPRCz 2.0. realizowanego w ramach Kierunku interwencji 4.1. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025