32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w bibliotece

Nasza biblioteka już w sobotę włączyła się do akcji, aby wesprzeć szczytny cel. Dzieci i dorośli mogli skorzystać z wielu atrakcji.

Warsztaty paleontologiczne “Skamieniałe zoo” z Dariuszem Stępniem przyciągnęły wiele osób zainteresowanych kolekcją skamielin. Można było nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć przyniesione przez Pana Darka amonity, belemnity a nawet ząb mamuta. Kolejną atrakcją, którą przygotował, były pamiątki przywiezione z “dalekich krajów” m.in. rytualne artefakty z Afryki i Azji, zestaw wróżbiarski szamana, oraz nietoperz zatopiony w żywicy i pirania.

W międzyczasie można było przeżyć przygodę w “Pokoju zagadek” z Arkadym Fiedlerem.

Dodatkową atrakcją były zorganizowane warsztaty i zabawy dla dzieci. Na kiermaszu książek można było zaopatrzyć się w interesujące wydawnictwa.