Aktualności

Ksiądz Jan Twardowski

18 stycznia 2021 r. – 15. rocznica śmierci ks. Jana Twardowskiego 🕯️🕯️🕯️“Co mogę powiedzieć o swoich wierszach? Nie chciałbym pisać wierszy poszczególnych, osobnych, raczej wiersze tworzące pewną przestrzeń, w której każdy mógłby się odnaleźć. Zamieszkać w wierszach jak u siebie w domu. Wierzący i niewierzący, samotny i niesamotny, grzesznik i święty”./ks. Jan Twardowski /Zachęcamy do bliższego zapoznania się z twórczością ks. Jana. W naszej bibliotece znajdziecie Państwo zarówno coś dla dzieci, jak i dla dorosłych 😃🥰

Spotkania online!

Zapraszamy na dwa najbliższe spotkania online ze strzelińską biblioteką i Strzelińskim Ośrodkiem Kultury! Bartłomiej Grzegorz Sala zabierze nas na szlak legend i fantastycznych istot, Rafał Fronia przygotuje prelekcję o Karakorum!

Ferie z biblioteką!

Zapraszamy Państwa na niesamowite spotkania online w czasie ferii. Wspólnie ze Strzelińskim Ośrodkiem Kultury, w podróżach dalekich i bliskich, pojawimy się na szlakach legend i tajemniczych miejsc południowej Polski z Bartłomiejem Grzegorzem Salą, zawędrujemy pod Baturę w Karakorum z Rafałem Fronią i zobaczymy zimowy Bajkał z podróżnikami, Alicją i Jędrzejem Łukowskimi. To będą niesamowite spotkania i prelekcje, bez ograniczeń wiekowych!

ferie z biblioteką

Nowy Rok!

Życzymy Państwu wszystkiego co najlepsze w 2021 roku. Wspaniałych lektur i częstych wizyt w naszej bibliotece 🙂

Spotkanie online ze Zbigniewem Piotrowiczem!

Najbliższy czwartek, 17 grudnia o 18.00, fanpejdż strzelińskiej biblioteki. Kolejna rozmowa 🙂 Tym razem o górach, pagórach i Festiwalu Górskim ze Zbigniewem Piotrowiczem. Zapraszamy. Wpiszcie w grafik 😉

Wystawa Jakuba Różalskiego w bibliotece – wywiad z twórcą!

Portal do innych światów – wystawa w strzelińskiej bibliotece

Od 14 grudnia w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelinie można oglądać unikalną wystawę Inne Światy. Kilkunastu znanych autorów, między innymi Łukasz Orbitowski, Remigiusz Mróz, Jakub Żulczyk, Jakub Małecki, Jacek Dukaj napisali opowiadania do prac plastycznych Jakuba Różalskiego. Projekt Inne Światy to wyjątkowe połączenie grafiki i słowa. Strzelińska biblioteka jako jedyna w Polsce dostała możliwość prezentacji prac w tej formie. Inne Światy będzie można oglądać w bibliotece do końca lutego. Jakub Różalski odniósł ogromny międzynarodowy sukces, o jego fascynacje i pasje wypytał grafika dyrektor strzelińskiej biblioteki, Tomasz Duszyński.

Więcej “Wystawa Jakuba Różalskiego w bibliotece – wywiad z twórcą!”

Czwartkowa rozmowa z Krzysztofem Beśką! 18.00

Już w czwartek o 18.00 kolejny gość Tomasza Duszyńskiego. Tym razem będzie nim Krzysztof Beśka, autor kryminałów retro rozgrywających się w dawnej Łodzi i Królewcu. O awanturniczych, przygodowych historiach, warsztacie… Na żywo na fanpejdżu strzelińskiej biblioteki. 10 grudnia, 18.00!

spotkanie