Home

Cytaty

Jeśli ludzie się zakochują, to nie z powodu grawitacji
Witamy na stronie głównej portalu
NARODOWE CZYTANIE W STRZELINIE Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Sobota, 18. Sierpień 2018 20:47

NC-plakat

W związku z organizacją strzelińskiej odsłony Narodowego Czytania w sobotę - 8. września Biblioteka będzie nieczynna.

Czytelników przepraszamy i gorąco zachęcamy do udziału w ogólnokrajowej lekturze "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.

Ostatnia zmiana Czwartek, 06. Wrzesień 2018 07:10
 
NA POGRANICZU EUROPY I AZJI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 02. Sierpień 2018 19:31

1

Wakacje, to czas penetrowania nowych i ciekawych miejsc, a zatem nasza biblioteka, niczym wirtualne biuro podróży, zaproponowała kolejną wyprawę. Tym razem, podążając szlakiem znaczonym bogatym serwisem zdjęciowym i relacją naocznego świadka, odwiedziliśmy Kaukaz. Doprawdy, górski krajobraz kaukaski zapiera dech w piersiach! Miękko sfałdowane górzyste pasma Gruzji zachwycają szatą w różnych odcieniach zieloności ...

2

... a czasem ta zielona darń zostaje upstrzona kropkami bieli, które przy bliższym spojrzeniu okazują się wypasanymi na halach owcami.

3

Z kolei łąki Armenii są nacętkowane drobinkami koloru, który różnorakie kwiaty polne rozsiewają ze szczodrością godną leśmianowskiej poezji.

4

W tej barwności nie ustępują im góry Armenii, które choć skaliste i poszarpane, to potrafią oczarować nasyconymi oranżami lub intensywną czerwienią.

5

Przedstawiciele tych starych kultur potrafili swoje dzieła znakomicie zharmonizować z naturą. Posadowione na wierzchołkach gór świątynie naprawdę wydają się niebosiężne.

Więcej…
 
ABY ZADBAĆ, TRZEBA WIEDZIEĆ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 02. Sierpień 2018 19:28

W końcu biblioteka to jest miejsce czerpania informacji, a uroda – wiadomo – ważna rzecz! Można o tym poczytać w książkach lub czasopismach, ale przyjemnie jest też spotkać się z osobą, która nie tylko - tak po kobiecemu - rozumie problem, ale jeszcze zajmuje się tym profesjonalnie. Taką fachową pomoc zapewniła kompetencja naszego gościa – Pani Aleksandry Pluty. A zatem, między nami kobietami ...

1


Każdy czas jest dobry, aby o siebie zadbać. Szczególnie latem cera narażona jest na niebezpieczeństwa oparzeń słonecznych czy wysuszeń. Warto było spotkać się w kobiecym gronie, aby zastanowić się nad ważnymi kwestiami zdrowia i urody, a przede wszystkim wysłuchać rad dotyczących pielęgnacji i upiększania. A już po zaaplikowaniu kremu o cudownych właściwościach (oczywiście!) każda z Pań poczuła się pewna swojego kobiecego wdzięku.

2


 
TEATR PRZYJECHAŁ! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 02. Sierpień 2018 19:25

3

Kiedy odwiedza nas „Blaszany Bębenek", to widowni trudno utrzymać się na swoich krzesłach. Opowieść o kocie w butach, choć wszystkim doskonale znana, to wciąż wzbudza żywe emocje.

4


Tym razem aktorom również udało się poderwać młodych widzów do wspólnej zabawy.

5


Pokusie nie oparli się nawet towarzyszący dzieciom ich dorośli opiekunowie. No cóż, potrzeba zabawy nie zależy od wieku, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym.

6


 
OD LIPCA RUSZA WAKACYJNA WYPOŻYCZALNIA BABĆ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 28. Czerwiec 2018 14:27

Babcie  plakat

 
ZAPOWIADAMY – BĘDZIE FESTIWAL! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 28. Czerwiec 2018 14:25

1


Do Strzelińskiego Festiwalu Literatury zostały niecałe 3 miesiące, ale już teraz warto pomyśleć o jednej z jego atrakcji. Bowiem w tym przypadku trzeba przygotować tekst i zakwalifikować się do dziesiątki wybrańców. I Ty zostaniesz literatem? Przekonaj się!

2

Regulamin dostępny jest na stronie www.festiwalliteratury.wordpress.com w dziale warsztaty. Zgłoszenia na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 8 września 2018 roku.

 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Joomla extensions by Siteground Hosting