Home

Cytaty

Wiersze: to jest właśnie walka ze światem.
Witamy na stronie głównej portalu
SZAMANKI W BIBLIOTECE Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 03. Grudzień 2010 20:18
andrzejki2010

Za sprawą andrzejkowych wróżb do biblioteki – bądź co bądź siedliska wiedzy i, wedle najnowszych trendów, centrum informacji – wkradł się zabobon. Ale jaki uroczy! Nie mówiąc już o tym, jak długa legitymizuje go tradycja. Dlatego nasz czytelnik, zasadniczo przyszedł skorzystać z internetu, ale nie miał nic przeciwko temu, aby z lanego wosku choć trochę rozjaśnić mroki przyszłości (np. w kwestii potencjalnej żony).
 
WETERYNARZ W CIENIU PSA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 29. Listopad 2010 21:26
IMG_0016


To miało być spotkanie z weterynarzem, które zamieniło się w spotkanie z psem. Potwierdziło się to, co często powtarzają aktorzy filmowi, że ze zwierzętami się nie wygra. Piękny labrador miał taką siłę przyciągania, że Pan Witek Bensz – kompetentny i sympatyczny lekarz weterynarii - musiał bardzo się starać, aby rywalizować z nim o uwagę przedszkolaków.
Jedną z metod było osobiste czytanie tekstu literackiego na temat własnego zawodu.


Jednak dopiero prezentacja stetoskopu skutecznie odwróciła uwagę od powabnej suczki Aki.


Jak zawsze najlepsze efekty dawała współpraca z konkurencją -  Aki cierpliwie poddawała się medycznemu badaniu, nawet jeśli Pan Doktor tylko asystował, zaś odsłuch prowadziła osoba... zdecydowanie nieprofesjonalna.

 
SPOTKANIE Z TYM, KTÓRY O DOLNYM ŚLĄSKU WIE PRAWIE WSZYSTKO Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 29. Listopad 2010 21:24
Zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarzem i publicystą

MARKIEM PERZYŃSKIM

Jako skuteczny tropiciel regionalnych tajemnic oferuje,
najpierw w publikowanych książkach, a teraz na żywo,
Dolny Śląsk dla dociekliwych.

WSZYSTKICH  DOCIEKLIWYCH MIŁOŚNIKÓW  REGIONU
ZAPRASZAMY DO CZYTELNI DLA DOROSŁYCH
W ŚRODĘ – 1 GRUDNIA 2010 R.
na godzinę 16.00


Właśnie wtedy, nawet dociekliwi strzelinianie mogli się od wrocławskiego autora dowiedzieć o zasłużonej sławie szynki strzelińskiej! Poznali też wiele innych ciekawostek, anegdot i sensacji z całego regionu. Okazało się, że to, co uważamy za znane może być również nieznane. Obszar tej niewiedzy odsłonił przed nami wielki pasjonat Dolnego Śląska, który nie szczędzi wysiłków, aby dociekać prawdy, obalać mity, rozwikływać zagadki z bliższej i dalszej przeszłości.
Ostatnia zmiana Piątek, 03. Grudzień 2010 20:17
Więcej…
 
Z SENIORAMI NA POWAŻNIE I NA WESOŁO Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Sobota, 20. Listopad 2010 10:36
Mamy zwyczaj szczególnego rozpieszczania naszych zdecydowanie dorosłych czytelników właśnie w Dniu Seniora. Tegoroczną niespodzianką była wycieczka do Małego Muzeum Ludowego w Marcinowie, gdzie z werwą i nieco rubaszną wesołością podejmował nas Pan Marian Kowalski. Gospodarz całą gębą – śpiewał, grał, gawędził, zabawiał, poił herbatą „na patyku” i … długo by jeszcze wymieniać rozliczne umiejętności tego żywiołowego i barwnego pasjonata.


Zanim udaliśmy się na biesiadne harce i swawole w Marcinowie, wcześniej z powagą i podziwem wizytowaliśmy trzebnicką bazylikę Św. Jadwigi.

Ostatnia zmiana Sobota, 20. Listopad 2010 10:48
Więcej…
 
POCIĄG DO NIEBA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 12. Listopad 2010 20:37
DSCF7019


Ta nieco kuriozalna wrocławska instalacja Andrzeja Jarodzkiego zadziwia i jednocześnie fascynuje zarówno formą, jak i ideą. Nasza grupa z Saloniku Artystycznego oglądała ją w nokturnowej scenerii, która tylko spotęgowała ekspresję bryły (autentyczna lokomotywa parowa wraz z torami!), a i uwiarygodniła jej przesłanie. Można było ulec złudzeniu, że ten zjawiskowy wehikuł posiada moc przenoszenia do nieba jeśli nie dosłownie, to w  wymiarze symbolicznym, czyli w sferę marzeń. Ponieważ wkrótce byliśmy widzami spektaklu pantomimy „Stazione Termini”, a zatem pozostaliśmy w obszarze wizjonerskiego, zmetaforyzowanego „kolejnictwa”. Odbyliśmy podróż do Wrocławia (jak na ironię - nie pociągiem, tylko autem) bo mamy pociąg ... do sztuk wszelakich. W naszych planach nie mogło więc zabraknąć również wizyty w muzeum. Tym razem nasza grupa odwiedziła Muzeum Architektury.


Podziwiamy kunszt dawnych rzemieślników, także na przykładzie secesyjnego witrażu.


W takim starym piecu każda baba chętnie by napaliła.


A ten rokokowy kominek znakomicie sprawdza się w roli ozdobnej ramy portretowego medalionu.

 
JESIEŃ IDZIE PRZEZ … BIBLIOTEKĘ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 29. Październik 2010 14:00
IMG_0171


Jesień wybarwia liście w przyrodzie, ale za sprawą przedszkolaków kolorami ożywiła się także nasza biblioteka. Pomysłowe dzieciaki wzięły się do pracy i wyczarowały
u nas las w jesiennej szacie. Zbliża się zima – pewno wrócą i naniosą nam śniegu.

IMG_0173

 
<< Początek < Poprzedni 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Joomla extensions by Siteground Hosting