Home Konkursy MICHAŁOWY KONKURS DLA KAŻDEGO

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza.
MICHAŁOWY KONKURS DLA KAŻDEGO Drukuj Email
Wtorek, 13. Wrzesień 2016 15:38

skanowanie0001

Patrz: Regulamin Konkursu

Strzelin, 01.06.2016 r.

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
"MURAL DLA BIBLIOTEKI"

1. Organizatorem konkursu jest Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Strzelinie.

2. Konkurs jest organizowany w ramach obchodów Dnia Patrona Miasta.

3. Celem konkursu jest wyeksponowanie wątku strzelińskiego oraz pobudzenie wśród lokalnej społeczności twórczej aktywności w powiązaniu z dobrą zabawą.

4. Konkursowe zadanie premiuje pomysłowość, inwencję, wyobraźnię i poczucie humoru oraz zastosowanie technik komputerowych przy realizacji prac.

5. Od uczestników oczekujemy, że wykażą się inwencją i oryginalnością w potraktowaniu tematu, którym będzie towarzyszyć warsztatowa zręczność i pomysłowość. To może być projekt dekoracji malarskiej w dowolnej konwencji, np. styl graffiti, o dowolnej tematyce (chętnie widzimy narrację powiązaną ze specyfiką biblioteczną, ale też abstrakcyjny typ przedstawień) ale można też uplastycznić dekorację przez reliefowe opracowanie powierzchni lub dodanie do dekoracji płaskiej elementów przestrzennych, np. osadzenie figury na krawędzi dachu. Jesteśmy przekonani, że to zadanie wyzwoli inwencję, uruchomi wyobraźnię ale także pozwoli wyrazić emocjonalny stosunek do naszej placówki, czyli do Waszej biblioteki. Przy realizacji tego zadania można posłużyć się dowolną techniką plastyczną lub kombinowaną, ze szczególnym uwzględnieniem fotomontażu, kolażu lub grafiki cyfrowej. Zalecamy naniesienie projektu na skan lub ksero sfotografowanej bocznej elewacji budynku (od strony wejścia), w którym mieści się biblioteka, przy czym zdjęcie autor może wykonać i powielić samodzielnie lub pobrać w Dziale dla Dzieci kartki z naniesionym już obiektem. Jeżeli autor pracy zdecyduje się na dodanie elementów trójwymiarowych, to na projekcie nie muszą one być przestrzenne, można to zaznaczyć technikami płaskimi. DOPUSZCZALNY FORMAT – min. A-3.

6. W konkursie mogą wziąć udział dzieci, młodzież i dorośli. Każdy uczestnik ma prawo zgłosić do trzech prac swojego autorstwa. Ilość zwiększa szansę na wygraną, ale o niej nie rozstrzyga. Najważniejsze będzie kryterium jakościowe.

7. Prace należy dostarczyć do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej do 20 września 2016r.

8. Każda praca powinna być podpisana na odwrocie imieniem i nazwiskiem autora. Należy też podać na osobnej, podpisanej kartce następujące dane: wiek (osoby dorosłe mogą ograniczyć się do adnotacji "Dorosły), telefon kontaktowy, adres, w przypadku uczniów – nazwę szkoły.

9. Prace będą oceniane przez jury powołane przez Organizatora. Decyzja jurorów jest ostateczna. Jurorzy, na podstawie otrzymanego materiału konkursowego, zdecydują o ew. wprowadzeniu kategorii wiekowych przy ocenie prac. Dla laureatów przewidziano nagrody o charakterze rzeczowym.

10. Publiczne rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystych obchodów Dnia Patrona Miasta (ostatnia dekada września 2014 r.). O szczegółowym terminie uczestnicy zostaną powiadomieni w odpowiednim czasie. Obecność na uroczystości, zwłaszcza laureatów, jest obowiązkowa (jeżeli nie jest możliwy osobisty odbiór nagrody, to musi być upoważniony reprezentant laureata).

11.Nieodłącznym elementem konkursu będzie wystawa pokonkursowa, dostępna dla publiczności w miejscu organizacji imprezy (plener), a następnie na terenie Biblioteki (w razie wyjątkowo deszczowej pogody wyłącznie we wnętrzu). Prace nagrodzone będą publikowanie na bibliotecznej stronie internetowej. Organizator zastrzega sobie prawo do ew. zatrzymania prac konkursowych.

12. Ewentualne zapytania proszę kierować do pracowników Biblioteki (dorośli – Maria Tyws, dzieci – Lidia Widelska i Dorota Czarnecka-Kolwitz) – telefon 071 392 02 81, e-maill; bpdoroś Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , bpdzieci@strzelin.p l, adres: Grahama Bella 3a, 57-100 Strzelin.

Ostatnia zmiana Wtorek, 13. Wrzesień 2016 15:48