Home Konkursy OZDOBIĆ BIBLIOTEKĘ

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza.
OZDOBIĆ BIBLIOTEKĘ Drukuj Email
Poniedziałek, 26. Wrzesień 2016 13:29

DSC 0662

Na tej plenerowej wystawie towarzyszącej obchodom Święta Patrona Miasta zaprezentowano ponad 70 prac, jakie wpłynęły na nasz doroczny konkurs „michałowy". Za każdym razem tematyka konkursu oparta jest na motywie strzelińskim, co pozwala uczestnikom nie tylko ujawnić potencjał twórczy ale też emocjonalny stosunek do swojego miasta. W tej 9. już edycji skupiliśmy uwagę (trochę nieskromnie) na bibliotece i zachęciliśmy do wykonania projektu dekoracji plastycznej na elewację budynku, w którym ma ona swoją siedzibę. Mural dla biblioteki przyjął zróżnicowane formy artystyczne. Autorzy wypowiadali się w dowolnych konwencjach estetycznych i mieli własne koncepcje zagospodarowania ściany. Chętnie operowali - co oczywiste - słowem lub motywem książki, ale też zdarzały się bardziej rozbudowane narracje. Pomysły były świeże i tchnące wolą nadania bibliotece wizerunku barwnego i radosnego, choć nie zawsze uwzględniały specyfikę projektowania monumentalnej dekoracji w przestrzeni zewnętrznej, gdzie cały przekaz i jego estetyczna formuła podlegają różnym uwarunkowaniom architektonicznym, społecznym czy marketingowym. Najbardziej trafione projekty wyłoniło jury, któremu przewodniczył malarz Bogusław Szychowiak. Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni w uroczystej oprawie Święta Archanioła Michała.

DSC 0711

Najwyższe laury trafiły do rąk Oskara Grondysa – ucznia Gimnazjum nr 1 w Strzelinie. Brawo!

DSC 0707

DSCN5170

Miejsca na podium zajęli uczniowie Gimnazjum przy ZSO w Strzelinie:
Michał Dobrowolski – I Miejsce

DSC 0701

DSCN5173

Kamil Wójcikiewicz – II Miejsce

DSCN5169

Szczepan Markowski – III Miejsce

DSC 0699

DSCN5168

Przyznano też Nagrodę Specjalną Tomaszowi Malinowskiemu za niebanalność koncepcji i walory malarskie projektu.

DSCN5172

W gronie prac wyróżnionych znalazły się projekty:

Wiktorii Drużgi i Kasi Sikory (uczennice Gimnazjum przy ZSO),

DSCN5180

DSCN5176

Zuzi Maziak (Szkoła Podstawowa nr 4),

DSCN5182

Mateusza Jakubowskiego (Gimnazjum przy ZSO),

DSCN5181

Krzysztofa Lewandowskiego (Gimnazjum nr 2),

DSCN5178

Miłosza Wołoszczaka (Szkoła Podstawowa nr 5).

DSCN5175

Laureatom serdecznie gratulujemy! Wszystkich zapraszamy na wystawę w bibliotece, choć premierowa ekspozycja prac konkursowych miała charakter plenerowy i w tej malowniczej scenerii zwiedziło ją wielu widzów.

DSC 0664

DSC 0669