Home Imprezy dla dzieci POJECHAĆ KOLEJĄ DO KOLEJKOWA

Cytaty

Chleb otwiera każde usta.
POJECHAĆ KOLEJĄ DO KOLEJKOWA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 03. Sierpień 2017 10:18

11


Nasze dzieciaki wsiadły do pociągu na dworcu w Strzelinie, aby wysiąść na dworcu we Wrocławiu i udać się na Dworzec Świebodzki, gdzie już nie zajeżdżają prawdziwe pociągi, ale za to są prawie wszystkie dworce dolnośląskie a liczne składy kursują po siatce torów, jaka gęsto oplata cały nasz region. Tak, właśnie tam jest największa makieta kolejowa w Polsce!

12


Tylko tam, nie opuszczając murów dawnej hali dworcowej, można zwiedzić właściwie cały Dolny Śląsk, nie wyłączając obserwatorium meteorologicznego na Śnieżce a szczególnie koncentrując się na zabytkowych kamieniczkach wrocławskiego Rynku. Jeżeli chodzi o ten ostatni, to z przyjemnością zauważyliśmy obecność, dominującej przy jednej z pierzei, fasady Biblioteki Dolnośląskiej. Jest dokładnie taka, jaką znamy!

13


Bowiem wszystkie elementy makiety, zarówno te urbanistyczne, przyrodnicze, jak i ludzki sztafaż, są odtworzone z wielką starannością a iluzja poszła tak daleko, że przebywając w obiekcie przez dobrą godzinę, doświadczyliśmy zmienności pór dnia – od świtu do nocy. Można powiedzieć, że to taki świat w miniaturze.

14


„Kolejkowo" było niewątpliwie największą atrakcją, ale nie mniej przyjemności sprawił nam pobyt w Parku Staromiejskim, gdzie jest karuzela w stylu retro ...

15


... oraz plac zabaw, na którym rozwinęliśmy naszą sprawność ruchową do granic niebywałych.

16


Odwiedzając Wrocław, nie sposób nie spotkać się z krasnoludkami ...

17


... a nawet ich całą gromadą.

18


Jednak zdarzyło nam się spotkać postaci również z brązu ale naturalnych rozmiarów.

19


Natomiast zaraz po wyjściu z dworca natknęliśmy się na znacznie powiększone (do rozmiaru XXXL!) kręgle. W takie kręgle to muszą grać wielkoludy.

20


To był dzień pełen zaskakujących wrażeń i niespodzianek. Natomiast zakończyliśmy tę wyprawę – i tu nie było zaskoczeń – w McDonaldzie, oczywiście!

21