Home Konkursy KONKURS MICHAŁOWY 2018

Muszę być silny, bo wiem, że nie należę do tego miejsca... Tu w niebie.
KONKURS MICHAŁOWY 2018 Drukuj Email
Poniedziałek, 17. Wrzesień 2018 13:15

Strzelin, 12.06.2018 r.

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
"STRZELIN ZA 100 LAT"

1. Organizatorem konkursu jest Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego w Strzelinie.

2. Konkurs jest organizowany w ramach obchodów Dnia Patrona Miasta, ale inspiracją dla jego tematycznego hasła była 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości RP.

3. Celem konkursu jest wyeksponowanie wątku strzelińskiego oraz pobudzenie wśród lokalnej społeczności twórczej aktywności w powiązaniu z dobrą zabawą.

4. Konkursowe zadanie premiuje pomysłowość, inwencję, wyobraźnię i poczucie humoru oraz zastosowanie technik komputerowych przy realizacji prac.

5. Od uczestników oczekujemy, że wykażą się inwencją i oryginalnością w potraktowaniu tematu, którym będzie towarzyszyć warsztatowa zręczność i pomysłowość. Ta futurystyczna wizja nie musi być prawdopodobna, przeciwnie – można popuścić wodze fantazji i pójść w różnych kierunkach, także humorystycznym. Dopuszczalne są wszelkie techniki plastyczne – od rysunku przez malarstwo po kolaż i formy mieszane, dobrze widziana jest grafika cyfrowa.
DOPUSZCZALNY FORMAT – min. A-3.

6. W konkursie mogą wziąć udział dzieci, młodzież i dorośli. Każdy uczestnik ma prawo zgłosić do trzech prac swojego autorstwa. Ilość zwiększa szansę na wygraną, ale o niej nie rozstrzyga. Najważniejsze będzie kryterium jakościowe.

7. Prace należy dostarczyć do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej do 24 września 2018 r.

8. Każda praca powinna być podpisana na odwrocie imieniem i nazwiskiem autora. Należy też podać na osobnej, podpisanej kartce następujące dane: wiek (osoby dorosłe mogą ograniczyć się do adnotacji "Dorosły), telefon kontaktowy, adres, w przypadku uczniów – nazwę szkoły.

9. Prace będą oceniane przez jury powołane przez Organizatora. Decyzja jurorów jest ostateczna. Jurorzy, na podstawie otrzymanego materiału konkursowego, zdecydują o ew. wprowadzeniu kategorii wiekowych przy ocenie prac. Dla laureatów przewidziano nagrody o charakterze rzeczowym.

10. Publiczne rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystych obchodów Dnia Patrona Miasta (29/30 września 2018 r.). O szczegółowym terminie uczestnicy zostaną powiadomieni w odpowiednim czasie. Obecność na uroczystości, zwłaszcza laureatów, jest obowiązkowa (jeżeli nie jest możliwy osobisty odbiór nagrody, to musi być upoważniony
reprezentant laureata).

11.Nieodłącznym elementem konkursu będzie wystawa pokonkursowa, dostępna dla publiczności w miejscu organizacji imprezy (plener), a następnie na terenie Biblioteki (w razie wyjątkowo deszczowej pogody wyłącznie we wnętrzu). Prace nagrodzone będą publikowanie na bibliotecznej stronie internetowej. Organizator zastrzega sobie prawo do ew. zatrzymania prac konkursowych.

12. Ewentualne zapytania proszę kierować do pracowników Biblioteki (dorośli – Maria Tyws, dzieci – Lidia Widelska i Dorota Czarnecka-Kolwitz) – telefon 71 392 02 81, e-maill; bpdoroś Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , adres: Grahama Bella 3a, 57-100 Strzelin.

Ostatnia zmiana Poniedziałek, 17. Wrzesień 2018 13:27