Home

Cytaty

Samotność jest zła tylko wtedy, gdy się przed nią ucieka.
BIŻUTERIA OD RĘKI (WŁASNEJ) PDF Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 12. Październik 2018 07:16

1


Te wspaniałe cacka nie zostały kupione u jubilera lub w galerii, ale wykonały je nasze- jak się okazało - artystycznie uzdolnione Seniorki. Bowiem wczoraj biblioteczne „Senioralia" rozpoczęły się od warsztatów biżuterii szklanej, które poprowadziła profesjonalnie i z wdziękiem Marta Jędras – autorka projektu znanego pod nazwą Daruma.

2


Zaczęła od prezentacji różnych wzorów kolczyków i wisiorków, omawiając przy tym podstawy technologii. Wtedy każda z nas pomyślała sobie: nie, ja tego nie wykonam! Wkrótce Pani Marta udowodniła nam, że nie doceniałyśmy swoich możliwości. Zaczęła od wysypania na stół kolorowych szklanych otoczaków (nie mylić z pysznymi kokosowymi kuleczkami w miseczce).

3


Tworzywo już jest, a to okazało się dostateczną podnietą, aby pobudzić wyobraźnię naszych Pań.

4


Oczywiście nie obyło się bez fachowych porad i konsultacji naszej specjalistki.

5


Pomoc Pani Marty była szczególnie potrzebna, gdy na pewnym etapie pracy należało użyć narzędzi. Niektóre Panie zapewne po raz pierwszy dowiedziały się o istnieniu czegoś takiego, jak lutownica, a już wkrótce, wziąwszy ją do ręki, radziły sobie nadzwyczaj dobrze.

6


Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już za chwilę każda Pani przyozdobiła swój strój biżuterią ze szkła. Co prawda kobiety lubią dostawać od swoich mężczyzn diamenty, ale autorska i własnoręcznie wykonana biżuteria, to rzecz bezcenna. Pięknie Paniom w tych wisiorkach!

7


8

Oj, chyba musimy spotkać się z Panią Marta ponownie, bo przydałyby się kolczyki do kompletu.