Home Spotkania autorskie

Cytaty

Jeśli ludzie się zakochują, to nie z powodu grawitacji
Spotkania autorskie
Szczególne miejsce w obszarze naszych działań promocyjnych zajmują spotkania autorskie z literatami i artystami. Biblioteka gościła m.in.: pisarzy - Olgę Tokarczuk, Marka Krajewskiego, Mariusza Czubaja, Zbigniewa Masternaka, Barbarę Kosmowską, Małgorzatę Kalicińską, Łukasza Gołębiewskiego, Arkadiusza Niemirskiego, Katarzynę Enerlich, Olgę Rudnicką, Michała Jagiełłę; dziennikarzy, reporterów i dokumentalistów – Grzegorza Miecugowa, Joannę Siedlecką, Marię Wiernikowską, Jacka Hugo-Badera, Mariusza Urbanka, Jolantę Krysowatą; naukowców - Sławomira Kopra i prof. Andrzeja Niwińskiego; podróżników – Bolesława Grabowskiego, Piotra Kowalczyka i Leszka Szczasnego , a także artystę - Tomasza Brodę, aktorki - Krystynę Sienkiewicz i Katarzynę Żak oraz satyryków - Marię Czubaszek , Jacka Fedorowicza i Tadeusza Rossa.
Odrębną kategorię stanowi działalność promującą osiągnięcia lokalnych twórców. Obok spotkań z nimi (z poetką Mirką Szychowiak, z artystami – Elą Bach i Bogusławem Szychowiakiem) prowadzimy stałą witrynę "Nasi piszą", gdzie prezentujemy ich publikacje oraz wykładamy kartki z wierszami miejscowych poetów.

 

INFORMACJE BIEŻĄCENASZA POETKA U NAS Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 18. Listopad 2016 22:26

mirka afisz-page-001

 
O MADAGASKARZE ŚPIEWAJĄCO Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 07. Listopad 2016 15:12

DSCN5281


Dziś Madagaskar kojarzy się z popularnym filmem animowanym, ale dla starszego pokolenia odświeża w pamięci przedwojenny szlagier „Ajaj, Madagaskar", przywołujący polskie ambicje kolonizowania wyspy. Nic z tych planów nie wyszło, za to dziś podróżnicy i turyści z Polski coraz częściej tę destynację wybierają. My spotkaliśmy się z doświadczonym podróżnikiem, który także tę malowniczą wyspę odwiedził. Zazwyczaj swoimi refleksjami i wrażeniami z podróży dzieli się z innymi, prowadząc tematycznego bloga i audycję radiową. Tym razem relację z wyprawy na Madagaskar Michał Szulim złożył nam osobiście.

DSCN5289


Nasz gość ma jeszcze drugie oblicze – jest kompozytorem, gitarzystą i wokalistą zespołu Plateau oraz pisze teksty piosenek, również dla innych wykonawców. U nas nie śpiewał (to zostanie na następne spotkanie), za to o Madagaskarze opowiadał śpiewająco! Doceniła to publiczność.

DSCN5277


 
Madagaskar z Michałem Szulimem Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 28. Październik 2016 15:40

madagaskar

 
PERSKIM OKIEM NA IRAN Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 27. Październik 2016 14:21

IMG 0410


Iran wciąż budzi mieszane uczucia – kusi powabem egzotyki a zarazem budzi niepokój swoją kulturową odmiennością. Nic dziwnego, że relacją z wyprawy do kraju Persów zainteresowanych było wiele osób. Przekaz naocznego świadka, dokonany z zaangażowaniem, ale i pewną dozą żartobliwego dystansu, wydał się satysfakcjonujący dla słuchaczy. Niekwestionowany podziw wzbudziły zabytki, zarówno artefakty ze starożytnej cywilizacji perskiej (szkoda, że Aleksander Macedoński dokonał barbarzyńskiego aktu zniszczenia Persepolis, o którego legendarnej wspaniałości dziś zaświadczają takie oto relikty), ...

8


... jak i przykłady sztuki islamu, która sprawia, że przepych ornamentacyjny obiektów architektonicznych pozwala nam poczuć się jak w baśniowej krainie Orientu.

67


39

Można zatracić się w feerycznej barwności ceramicznych mozaik, jakie od wieków zdobią ściany i sklepienia meczetów, medres czy pałaców.

66b


69 2

 

71

Więcej…
 
ZOBACZYĆ IRAN Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 20. Październik 2016 09:21

Iran afisz

 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL