Home

Cytaty

Czym jest przyjaźń? To dwie dusze mieszkające w jednym ciele.
Dyskusyjny Klub Książki

dyskusyjny_klub_ksiazki

 

 

DKK GADKA-LITERATKA

 

D  
jak dobra atmosfera towarzyskich spotkań przy kawie.


jak książki, które wybieramy i czytamy, a na spotkaniach podejmujemy dyskusję o nich lub przez nie inspirowane (DKK dysponuje własną pulą książek).

jak klubowy luz, który sprawia, że dyskusje wokół książki nie muszą przypominać solennych debat literaturoznawców, ale mogą być miłą rozmową amatorów, pogawędką lub plotką.


Niech książka da nam okazję do spotkań !

Zapraszamy wszystkich chętnych.


Nie trzeba być molem książkowym.

Nie trzeba być zapisanym do naszej Biblioteki.

Nie trzeba znać się na literaturze i fachowo o niej mówić.

Trzeba chcieć się spotkać z ludźmi !


Zawsze w środę (przeważnie pierwszą w miesiącu) o godzinie 16.00 w Saloniku Zielonym.

Moderator - Maria Tyws

 

INFORMACJE BIEŻĄCEKLUBOWICZKI Z NOWOLESIA PDF Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 07. Kwiecień 2017 12:30

Foto 0286


Członkinie Klubu DKK z Nowolesia wciąż razem, wciąż skupiają się na wybranych lekturach, wciąż o nich dyskutują a mały biblioteczny stolik z ciastkami tylko sprzyja integracji.

 
DEKADA DKK PDF Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 03. Sierpień 2016 17:42

P1120797

Nasz Klub „Gadka-Literatka" działa już ponad 8 lat i zapewne należy do tych najstarszych w polskiej sieci DKK, która właśnie obchodzi 10-lecie istnienia. Z tej jubileuszowej okazji urządzono Ogólnopolski Zlot Członków Dyskusyjnych Klubów Książki „Literacki Woodstock". Do Wrocławia zjechali się klubowi aktywiści z całego kraju (oj, siła nas!) a w ich gronie nie zabrakło też najwyższych władz Instytutu Książki, który Klubom patronuje. Dla tak masowej imprezy potrzebna była rozległa przestrzeń poligonu wojskowego na obrzeżach Wrocławia, choć ... cel spotkania był zdecydowanie pokojowy. W atmosferze radosnego świętowania, w bezpretensjonalnych warunkach polowych (dosłownie!) integrowało się klubowe towarzystwo ale też wymieniało doświadczeniami oraz, uczestnicząc w spotkaniach autorskich, podnosiło swoją kompetencję. Była okazja spotkać wielu znakomitych pisarzy, wśród nich Rosę Montero z Hiszpanii.

P1120801


Więcej…
 
OKRĄGŁE ROCZNICE PDF Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 08. Kwiecień 2016 10:58

DSCN4684


Była okazja do świętowania! Nasze dwa „flagowe" projekty: autorski Salonik Artystyczny i strzelińskie wydanie Dyskusyjnego Klubu Książki są na tyle długo osadzone w życiu placówki, że doczekały się swojego jubileuszu. Salonik funkcjonuje już od 9. lat, zaś GADKA-LITERATKA (to nazwa naszego DKK) zaliczyła już staż
8-letni. Z pewną przekorą dodam, że jeśli ktoś uważa, że to nie są „okrągłe" rocznice, to chyba zapomniał jak wyglądają dziewiątka i ósemka. A zatem zebraliśmy się w naszym stałym gronie jak zwykle w środę, ale nie było to zwykłe robocze spotkanie (takich odbyło się przynajmniej 250!), ale wydanie świąteczne. Były przemowy, kwiaty, uściski, podziękowania, wzruszenia ...

DSCN4690


DSCN4695

... no i wspominki. Oj, było co wspominać! Przez te lata skumulowało się moc wydarzeń, którym towarzyszyły emocje, przeżycia, wrażenia, poznawcze satysfakcje i towarzyskie przyjemności. Niektóre z nich odświeżyły w naszej pamięci okolicznościowa wystawa ...

DSCN4666


DSCN4654

... i medialna prezentacja, w której dokonano syntezy działalności. A ponieważ oba te przekazy starały się unikać archiwistycznej pryncypialności oraz nadętej celebry jubileuszowej, były więc liczne okazje do śmiechu, żartu, sentymentalnych a zarazem humorystycznych reminiscencji. Wielu Paniom duża radość sprawiły przywołane na zdjęciach wydarzenia sprzed lat, na których utrwaliły się ich ... młodsze wizerunki.

DSCN4710


Mało tego! Te „zakonserwowane" wspomnienia każdy mógł zabrać ze sobą do domu. Największą niespodzianką był bowiem premierowy pokaz okolicznościowej publikacji.

DSCN4735


Więcej…
 
DYSKUTANTKI Z NOWOLESIA PDF Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 12. Luty 2016 16:04

IMG 0286


Panie z Nowolesia wciąż mają ochotę nie tylko czytać książki, ale po lekturze spotykają się, by dzielić się refleksjami z innymi. Tym razem polemicznych starć nie było, bo i książka niosła szlachetne przesłanie miłości, z którym trudno się nie zgodzić.
Sporo ożywienia w to spotkanie wniosła wizyta miłego gościa – Mirki Szychowiak, która jest naszą literacką dumą. Ponieważ wydała ostatnio nowy tomik wierszy oraz debiutancki zbiór opowiadań, a zatem wiadomo co Panie będą czytać w następnej kolejności.

IMG 0289


 
MODELKĄ BYĆ ... A MOŻE RACZEJ NIE BYĆ PDF Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 27. Październik 2015 07:52

Do tego ostatniego wniosku, po długiej dyskusji inspirowanej książką „Idealna dziewczyna", doszły Panie z DKK w Nowolesiu. Pod zewnętrznym blichtrem czai się bowiem ciężka praca nad ciałem (och! żegnajcie ptysie i inne pychotki) oraz zawzięta konkurencja na, owszem, starannie pomalowane, ale drapieżne pazurki. To już lepiej być tak zwaną normalną kobietą.

IMG 0175

 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL