Home

Cytaty

Potykając się można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.
Dyskusyjny Klub Książki

dyskusyjny_klub_ksiazki

 

 

DKK GADKA-LITERATKA

 

D  
jak dobra atmosfera towarzyskich spotkań przy kawie.


jak książki, które wybieramy i czytamy, a na spotkaniach podejmujemy dyskusję o nich lub przez nie inspirowane (DKK dysponuje własną pulą książek).

jak klubowy luz, który sprawia, że dyskusje wokół książki nie muszą przypominać solennych debat literaturoznawców, ale mogą być miłą rozmową amatorów, pogawędką lub plotką.


Niech książka da nam okazję do spotkań !

Zapraszamy wszystkich chętnych.


Nie trzeba być molem książkowym.

Nie trzeba być zapisanym do naszej Biblioteki.

Nie trzeba znać się na literaturze i fachowo o niej mówić.

Trzeba chcieć się spotkać z ludźmi !


Zawsze w środę (przeważnie pierwszą w miesiącu) o godzinie 16.00 w Saloniku Zielonym.

Moderator - Maria Tyws

 

INFORMACJE BIEŻĄCESPOTKANIE DKK PDF Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 11. Styczeń 2010 18:28
Starych i nowych klubowiczów zapraszamy na pierwsze spotkanie w tym roku, które odbędzie się w środę – 13 stycznia, o godzinie 16.00 w Czytelni dla Dorosłych. W przyjemnym klimacie okolicznościowym postaramy się jednak skupić na złożonej i bolesnej problematyce rozstania małżonków i rozbicia rodziny, podążając tropem powieści izraelskiej pisarki - Zerui Shalev.

 
DKK – WYPRAWA DO KSIĄŻEK ZWYKŁYCH I NIEZWYKŁYCH PDF Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 07. Grudzień 2009 22:03
Dscf6764

05.12.2009 r.
Tego dnia Wrocław miał wiele do zaoferowania wielbicielom słowa drukowanego. Nasze klubowiczki trafiły w sam środek Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Ledwo mieszcząca się  pod gotyckimi sklepieniami przepastnych sal Muzeum Architektury bogata oferta ponad 80. wydawców mogła przyprawić o zawrót głowy. Zwiedzanie stoisk z książkami cieszyło oczy i męczyło nogi, za to żądza ich posiadania mogła zrujnować domowy budżet. Trzeba było dużej odporności fizycznej i psychicznej, ale za to spełniał się sen ksiązkowego mola. To nie koniec pokus, bo targom towarzyszyły liczne spotkania autorskie, z których my zdołałyśmy zaliczyć tylko (albo aż) trzy. Te nasycone kontakty z konwencjonalną książką znalazły jeszcze dopełnienie w wystawie retrospektywnej czołowego reprezentanta poezji konkretnej – Stanisława Dróżdża. Prezentowane w Muzeum Narodowym zjawisko z pogranicza literatury i plastyki było dla ortodoksji bibliotekarskiej tyleż zadziwiającym, co i fascynującym odkryciem. Artystyczna wizualizacja sztuki słowa ... czemu nie! Przedstawicielki Dyskusyjnego Klubu Książki, mimo bibliotecznego kontekstu, są jak najbardziej otwarte na takie interdyscyplinarne przenikania i ekstrawagancje.
Ostatnia zmiana Poniedziałek, 07. Grudzień 2009 22:11
Więcej…
 
Zapraszamy w środę – 2. grudnia, o godz. 16.00 PDF Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 16. Listopad 2009 20:35
Materiału do dyskusji dostarczy nam znakomita powieść Evelyna Waugha – “Podróż do Brideshead”. Ta namiętna i nieco perwersyjna historia miłosna, rozegrana na wystawnym a zarazem dekadenckim tle zmierzchającej epoki starej artystokratycznej Anglii, z pewnością nada żarliwy ton temu spotkaniu.

Powrot-do-Brideshead_Evelyn-Waugh
 
Spotkanie 9 września 2009 r. PDF Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 01. Wrzesień 2009 15:15

Zapraszamy na kolejne spotkanie w środę – 9 września `09 o godzinie 16.00, do Czytelni dla Dorosłych.

christopher_moore

Właśnie ta pozycja będzie osnową naszych literacko-towarzyskich dysput. Ponieważ lektura tej błyskotliwej książki wciąga jak amerykańskie kino akcji a wysokie napięcie łagodzi poczucie humoru autora, to z pewnością spotkanie jej poświęcone upłynie w miłym klimacie przedłużonej wakacyjnej beztroski. Wszakże ta rozrywkowa literatura, w swym sensacyjnym zapętleniu porusza zdecydowanie poważny problem handlu ludzkimi organami, a zatem da nam także okazję do poważniejszej refleksji, a nawet kontrowersji. Impet namiętnych dyskusji zawsze można zgasić kojącą kawą i słodkościami. Zapraszamy.

Ostatnia zmiana Wtorek, 01. Wrzesień 2009 15:18
 
Spotkanie klubowiczów DKK dnia 8 czerwca 2009 r. PDF Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 01. Lipiec 2009 13:10
dyskusyjny_klub_ksiazki

Zapraszamy do Dyskusyjnego Klubu Książki w dniu 8 czerwca o godz. 16.00, do Czytelni dla Dorosłych. Wymienimy poglądy i wrażenia na temat literackiego debiutu tegorocznej laureatki Paszportu “Polityki”. Sylwia Chutnik anonsuje się jako Radykalna Gospodyni Domowa – to brzmi przekornie, ergo - dość prowokująco. Będzie o czym dyskutować!

Zapraszamy nie tylko ... gospodynie domowe i nie tylko te radykalne.

sylwia_chutnik
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL