Z Dzień Dobry TVN do Strzelina

W środę 22 marca naszym gościem była autorka kryminałów Pani Joanna Opiat-Bojarska, ze swoją premierową książką “FEJM”. O tym, jaką cenę płaci się za bycie popularnym, mówiła rano podczas wywiadu w programie Dzień Dobry TVN. “FEJM jest uwspółcześnioną wersją sławy, współczesnym narkotykiem, motywem działania i sensem życia dla wielu osób”. Laureatka Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru zyskała uznanie tworząc realistyczne, inspirowane prawdziwymi wydarzeniami fabuły. Na spotkanie ze swoją “idolką” przyjechali fani także spoza Strzelina, a Pani Joanna chętnie rozmawiała z każdym, rozdając autografy.

STACJA TEATR C.D.

ŻYCIE PRZEDMIOTÓW NA SCENIE – to tytuł wtorkowych (21 marca) warsztatów teatralnych, które odbyły się w ramach projektu “6 Stacji Coolturalnej Generacji”. Nasze Panie dowiedziały się, jaką rolę odgrywają przedmioty  w codziennym życiu, a także jaką pełnią w życiu scenicznym. Sprawdzaliśmy, w jaki sposób rekwizyty mogą służyć budowaniu postaci oraz wpływać na akcję sceniczną. Za pośrednictwem przedmiotów kreowaliśmy dialog w parach, uczestniczki stworzyły również własne instalacje i kompozycje plastyczne, których znaczenie następnie interpretowano. Zapraszamy na kolejne zajęcia teatralne prowadzone przez Jacka Wilantewicza reżysera Teatru Stajni Metamorficznej oraz Tamarę Yelchaninovą – aktorkę.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie “Generacja 6.0” edycja V

#Generacja 6.0